Nie pije z butelki

Mam 5-miesięczną córeczkę, karmię ją piersią. Czuję, że zaczyna kończyć mi się pokarm. Spróbowałam dać jej mleko z butelki. Nie potrafi w ogóle zaciągnąć smoczka. Poza tym płacze i nie chce tej butelki. Chce tylko pierś. Boję się, co będzie później, jak skończy mi się pokarm. Proszę o poradę, będę wdzięczna.
Nie pije z butelki

Mam 5-miesięczną córeczkę, karmię ją piersią. Czuję, że zaczyna kończyć mi się pokarm. Spróbowałam dać jej mleko z butelki. Nie potrafi w ogóle zaciągnąć smoczka. Poza tym płacze i nie chce tej butelki. Chce tylko pierś. Boję się, co będzie później, jak skończy mi się pokarm. Proszę o poradę, będę wdzięczna. Dziękuję!!!
Anita

Napisała pani, że nie chce tej butelki, chce tylko pierś - więc można wnioskować z tego, że dziecku wystarcza ilość pokarmu z piersi. Gdyby się nie najadała, to chciałaby pić mleko z butelki. Proszę karmić nadal piersią na żądanie. Częste przystawianie dziecka do piersi powoduje wytwarzanie się pokarmu w odpowiedniej ilości i odpowiedniej jakości. Nie warto żyć dniem jutrzejszym, ale dzisiejszym. Gdyby faktycznie pokarm miał się kończyć, to bez paniki proszę, bo w tym miesiącu można już wprowadzać dodatkowe pokarmy (np. zastąpić jedno karmienie zupką) np.sok lub przecier z jabłek lub marchewki, w piątym miesiącu życia można podać dziecku zupkę papkę jarzynową - na bazie marchewki, pietruszki i ziemniaka. Nowe pokarmy należy podawać łyżeczką (właśnie po to, żeby nie zniechęcić dziecka do ssania piersi). Zacząć należy od 1, 2 łyżeczek po to aby sprawdzić, czy dziecko nie jest uczulone na dane produkty i aby przyzwyczaiło się do nowego smaku. W 5 miesiącu można podać 60 ml soku, do 100g owoców np. jabłka, do 150 g zupki jarzynowej, 180 ml kleiku ryżowego lub kaszki kukurydzianej na mleku modyfikowanym.
Karmiąc piersią zwykle nie ma potrzeby podawać niczego dodatkowego poza mlekiem mamy. To co napisałam wyżej to na wypadek gdyby złe wizje mamy się ziściły. Powodzenia, mam nadzieję, że tak się nie zdarzy.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/10 lat temu
to bardzo dobrze ze dziecko niechce pic z butelki.. jestem za tym zeby karmic dziecko piersia na zadanie. sama mam 4miesieczną córeczke ale musiałam przezucic ja na butelke. ale bardzo tego załuje!
/6 lat temu
to że tak uważasz nie znaczy że ktoś chce cie słuchać, jak u ciebie na wsi jest czas na dawanie cycka dzieciakowi na żądanie nie znaczy że każdy może mieć na to czas , nikt tu nie chce słuchać twoich głu.pich porad nie na temat więc wracaj do wypasu świń
/10 lat temu
moje dwoje dzieci nie piło z butelki ani nie ssało smoczka. Jedno karmiłam piersią rok, a drugie 3 lata. wszystkie posiłki były łyżeczką. Zazdroszczę tym co karmią butelką. Nie mogłam nigdzie wyjść, z pracy się zwalniałam, bo musiałam dać cysia. Teraz wnuczka ma 9 miesięcy i też bez butelki i smoczka. Jak miała 3 miesiące to piła z butelki, a później już nie chciała. Nie ma rady, nie da się malucha przekonać do butelki.
POKAŻ KOMENTARZE (2)