POLECAMY

Najlepsze mleczko mamusi

Staram się oduczyć moją córkę od piersi. Ma 10 miesięcy, ale ona nie chce pić mleka, próbowałam już każdego na rynku.
Najlepsze mleczko mamusi
Staram się oduczyć moją córkę od piersi. Ma 10 miesięcy, ale ona nie chce pić mleka, próbowałam już każdego na rynku. Daję jej kaszkę na mleku i jogurt (codziennie), ale nie wiem czy to wystarczające źródło wapna. Dostaje obiadek i owoce, chrupki kukurydziane, ciasteczko i paluszki itd. Czy może mi pani napisać co mogę jej podawać zamiast mleka.
Kasia
Już 11- miesięczny maluch powinien wypijać około 600ml mieszanki. Jednak jeśli córeczka nie przepada za mlekiem proszę nie zmuszać malucha, ponieważ to przyniesie tylko całkowite zniechęcenie. Może pani spróbować odciągnąć trochę mleka i połączyć z mlekiem modyfikowanym i podać maluszkowi. Warto także spróbować dodać mleka modyfikowanego trochę zmiksowanych owoców. Dzięki temu powstanie shake, który jest przysmakiem dla wielu maluszków. A może problem pomoże rozwiązać kawa zbożowa na mleku modyfikowanym? Wiele dzieci bardzo lubi jej lekko palony smak. Jogurt naturalny można również podawać z owocami. Proszę tak przygotowywać dania dla córeczki, aby zawierały choć trochę mleka lub jego przetworów. Jogurt, mleko modyfikowane można dodawać do zupek i puree warzywnych. Można przygotować ciepłe ziemniaczki z jogurtem i twarożkiem. Jeśli córeczka nadal będzie odmawiać przyjmowania produktów mlecznych proszę porozmawiać z pediatrą, który określi dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Według mnie dziecko powinno być karmione piersią jak najdłużej, nawet do 1,5 - 2 roku. Oczywiście w połączeniu z innymi pokarmami.