POLECAMY

Metronidazol

Mój lekarz ginekolog zapisał mi lek METRONIDAZOL. Na ulotce dołączonej do leku, jest wyraźnie napisane, żeby podczas kuracji tym lekiem odstawić dziecko od piersi. Skontaktowałam się ponownie z lekarzem i on powiedział, że brane dopochwowo nie mają żadnego wpływu na mleko matki
Metronidazol

Mój lekarz ginekolog zapisał mi lek METRONIDAZOL. Na ulotce dołączonej do leku, jest wyraźnie napisane, żeby podczas kuracji tym lekiem odstawić dziecko od piersi. Skontaktowałam się ponownie z lekarzem i on powiedział, że brane dopochwowo nie mają żadnego wpływu na mleko matki. Ja jednak mam wątpliwości, w końcu wiedzą, co piszą w ulotkach. Co mam w takiej sytuacji robić? Posłuchać lekarza czy zaryzykować i przyjmować lek?


Sua

Czasami lekarze zapisują leki, których nie powinno się stosować w okresie karmienia piersią (jak przedstawiają to ulotki i słusznie), ponieważ jest taka konieczność ze względu na stan matki i nie ma innej drogi. Nic pani nie napisała z jakich przyczyn ma pani przyjmować ten lek (proszę napisać). Nic pani nie będę radzić - decyzja należy do pani.
Być może lekarz zapisał minimalną dawkę, która dla pani jest ważniejsza i konieczna. Proszę porozmawiać szczerze z lekarzem, że ma pani obawy i czy może zapisać coś innego. Metronidazol to lek, który w niektórych szpitalach podaje się pacjentkom po cięciu cesarskim, a też są one matkami karmiącymi.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
Ja jestem w I trymestrze ciąży. Licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki w 7 tygodniu. Od lekarki dostałam wczoraj skierowanie na badania min. potwierdzające ciążę i receptę na... Metronidazol dopochwowo. Jak przeczytałam ulotkę to zastanawiam się co robić: zmienić lekarza czy zbagatelizować treść ulotki??