POLECAMY

Karmienie piersią

Co mam jeść gdy karmię, patrzę w internecie na różne strony ale nic nie ma ja bym chciała dowiedzieć się dokładnie co czy schabowego chodzi mi o dokładne produkty
Karmienie piersią

Co mam jeść gdy karmię, patrzę w internecie na różne strony ale nic nie ma ja bym chciała dowiedzieć się dokładnie co czy schabowego chodzi mi o dokładne produkty

Angelika

Postaram się udzielić konkretnej odpowiedzi choć do końca nie jest to możliwe.Pewnie wszędzie słyszysz - pij dużo mleka! Nie jedz czekolady, pomarańczy itd.i stwierdzasz – to muszę jeść chleb z masłem i popijać wodą. Nie jest tak źle.Zasada jest taka zaczynaj od rosołku, gotowanego mięska, marchewki, jabłek na deser -JEDNAK STOPNIOWO WPROWADZAJ NOWE PRODUKTY OBSERWUJĄC DZIECKO. Początkowo unikaj potraw ciężkostrawnych np. mięso smażone (kotlet schabowy, mięsko z grilla). Jedz warzywa i owoce - zacznij od jabłek i marchewki, a następnie wprowadzaj inne. Dostarczaj organizmowi białka np.jaja, chude mięso, ryby.

Pokarmy „podejrzane” najlepiej wprowadzać do swojej diety, gdy dziecko skończy 2-3 miesiące. Nowe produkty wprowadzaj stopniowo np. masz ochotę na pomarańczę i truskawki, (nie rób więc sałatki owocowej -bo nie będziesz wiedzieć co szkodzi dziecku czy truskawki czy pomarańcze), tylko zjedz np. pół pomarańczy i obserwuj dziecko czy:

  • ma wysypkę na ciele
  • jest niespokojne
  • ma biegunkę
  • boli je brzuszek

Jeśli wystąpią te objawy to wiesz, że maluchowi nie pasują pomarańcza. Na drugi dzień spróbuj truskawek.

Krótko o „podejrzanych” produktach

  • Kapusta, groch, fasola - mogą powodować wzdęcia i bóle brzuszka u maluszka. Zawierają jednak dużo witamin i soli mineralnych. Więc spróbuj stopniowo je wprowadzać i koniecznie obserwuj dziecko.
  • Orzechy, owoce cytrusowe, czekolada- mogą powodować alergię. Gdy dziecko skończy 2-3 miesiące spróbuj je wprowadzić do swojej diety, ponieważ mają dużo witaminy C. Zrezygnuj z nich jeśli zobaczysz objawy uczulenia- wysypka.
  • Owoce pestkowe - morele, wiśnie, czereśnie, brzoskwinie i śliwki. Mogą być przyczyną kolki. Spróbować wprowadzić jak owoce cytrusowe.
  • Napoje - nie pij dużych ilości kawy, mocnej herbaty, unikaj coli, napojów gazowanych zawierających konserwantów.
  • Mleko - jest silnym alergenem i często powoduje uczulenia u dzieci. Początkowo ogranicz jego spożycie do 2 szklanek dziennie( w tym jogurty, twarożki itd.).Jeżeli zauważysz wysypkę - maleńkie krostki ,szorstkie policzki u maluszka ogranicz spożycie mleka i jego przetworów.

Mówiąc po „chłopsku” wszystko na zasadzie eksperymentu - zjesz schabowego , zobaczysz wysypkę, ból brzuszka, biegunkę itp. to powiesz –ŻEGNAJ mój ulubiony kotleciku.

POWODZENIA i SMACZNEGO


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
Jakie brednie. Ja nie jestem położną, a mam większą wiedzę, niż Pani! Najgorsze, że jakaś młoda mama może to przeczytać i niepotrzebnie katować się taką dietą, która jeśli ktoś ma wiedzę wie, że nie istnieje. Polecam dokształcić się w temacie, a ten wpis najlepiej usunąć