POLECAMY

Karmienie

Chciałabym zapytać ile powinno zjadać 2 tygodniowe dziecko? karmie butelką sztucznym mleczkiem i moim 2 razy dziennie synek wypija 90 ml a i mógł by więcej nie wiem czy to dobrze bo często ulewa i nigdy mu się nie odbija.
Karmienie

Chciałabym zapytać ile powinno zjadać 2 tygodniowe dziecko? Karmię butelką sztucznym mleczkiem i moim 2 razy dziennie synek wypija 90 ml a i mógłby więcej nie wiem czy to dobrze bo często ulewa i nigdy mu się nie odbija.


Magdalena
Pokarm matki jest najlepszym źródłem składników odżywczych dla Twojego synka,aż do chwili, gdy jego rozwój wymaga wprowadzenia pokarmów uzupełniających. Dlatego zachęcam do karmienia tylko piersią. Gdyby z jakiś ważnych przyczyn się to nie udało (mało jest przeszkód do karmienia piersią- np. zażywanie pewnych leków przez matkę, rozszczep wargi lub podniebienia u dziecka), to schemat sztucznego żywienia wygląda tak:

1 miesiąc(wiek dziecka) - 7 * 90-110 ml mleko początkowe
2-3 miesiące – 6 * 110-130 mleko początkowe
4 miesiąc - 6 * 150 mleko początkowe
1 * 30-60 ml sok z owoców lub 50 g skrobanego jabłka

5 miesiąc - 5 * 180 ml
To znaczy:
4 * mleko następne
60 ml soku z owoców lub 100 g skrobanego jabłka
1 * papka jarzynowa

6 miesiąc - 5 * 180 ml
To znaczy:
4 * mieszanka mleczna
1 * zupa (papka jarzynowa+ 10 g gotowanego mięsa)
140 g przecieru owocowego

W Pani przypadku dwa karmienia mlekiem sztucznym zastępuje Pani karmieniem piersią.
Ulewanie w małych ilościach jest objawem fizjologicznym. Może występować aż do 6 miesiąca. Wiąże się to z niedojrzałością układu mięśniowego żołądka. Aby zapobiec ulewaniu, trzymaj synka po karmieniu w pozycji pionowej. Jeśli dziecko przybiera na wadze, to ulewanie nie jest powodem do niepokoju.:)

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 lat temu
MOJA CORECZKA WŁAŚNOIE SKOŃCZYŁA MIESIĄC ŁADNIE PRZYBIERA NA WADZE ALE MARTWI MNIE ZE PO KAZDYM KARMIENIU DZIECKO ULEWA ULEWANIE JEST BARDZO GWAŁTOWNE (CHLUSTANIE) PANI PEDIATRA USPOKAJA MNIE ZE WSZYSTKO JEST W NORMIE ALE JA NADAL SIE MARTWIE