Jak wybrać materac dla noworodka?

Po powrocie ze szpitala na dzidziusia czeka już skompletowana wyprawka i pięknie urządzony pokoik. Istotne jest, aby oprócz pluszowych maskotek było w nim wygodne łóżeczko z właściwie dobranym materacykiem.

Po powrocie ze szpitala na dzidziusia czeka już skompletowana wyprawka i pięknie urządzony pokoik. Istotne jest, aby oprócz pluszowych maskotek było w nim wygodne łóżeczko z właściwie dobranym materacykiem.

Jak wybrać materac dla noworodka?

Fot. Dreamstime

Noworodek większość doby spędza w łóżeczku śpiąc. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że warto w tej sytuacji poświęcić szczególną uwagę materacowi, na którym go ułożymy. Modele dziecięce znacznie różnią się od tych zaprojektowanych z myślą o starszych użytkownikach. Grubość materaca dla maluszka wynosi około 10 cm, podczas gdy dla dorosłego już ok. 20 cm. Drugim istotnym parametrem jest twardość. Do wyboru mamy różne stopnie twardości, co jest ważne ze względu na stale zmieniającą się wagę dziecka. Nowy materac powinien być dobrany w taki sposób, aby zapewniał optymalne podparcie całego ciała. W przypadku dzieci ma to szczególne znaczenie, ponieważ im młodszy i bardziej giętki kręgosłup, tym większa jest jego podatność na różnego rodzaju zwyrodnienia i urazy.

Funkcjonalnie i komfortowo

Spokojnie przespana noc dobrze wpływa na zdrowie i nastrój dziecka. Niewyspany maluszek bywa nadmiernie płaczliwy, co z pewnością odbija się też niekorzystnie na samopoczuciu rodziców. Dobrze wykorzystany czas snu przekłada się pozytywnie na różne aspekty życia dziecka. Wyspany dzidziuś jest pogodny i bardziej otwarty na kontakt z rodzicami. Mniej płacze, dzięki czemu zachowaną energię wykorzystuje na uważną obserwację najbliższego otoczenia. Opiekując się małym dzieckiem nie unikniemy uporczywych plam i zabrudzeń.

W trosce o komfort i zdrowie maleństwa warto skupić się na wszystkich aspektach jego życia. Jednym z nich jest głęboki sen, umożliwiający właściwy rozwój i regenerację organizmu. Odpowiedni materac nie tylko stwarza warunki dla komfortowego wypoczynku, ale zwiększa też szansę na to, że w przyszłości maluch uniknie problemów z kręgosłupem. Zamiast później przypominać dziecku, żeby trzymało się prosto, warto wcześniej zatroszczyć się o profilaktykę, kluczową dla jakości jego życia.

Jak wybrać materac dla noworodka?

Jednym z polecanych materacyków jest materac EOS z oferty firmy Janpol, który optymalnie dostosowuje się do kształtu ciała maluszka, zapewniając wygodę i właściwe podparcie małego kręgosłupa. Jego wkład stanowi płyta lateksowa, jednostronnie obłożona płytą kokosową o grubości 2 cm. Lateks wyróżnia się wysoką sprężystością i odpornością na odkształcenia. Jego porowata struktura zapewnia swobodny przepływ powietrza, co przeciwdziała rozwojowi grzybów i bakterii. Higieniczny i ekologiczny jest świetnym rozwiązaniem dla małych alergików. Podobnymi zaletami może pochwalić się zastosowany w modelu EOS kokos, naturalny surowiec pozyskiwany z wnętrza skorupy orzecha kokosowego. Dzięki swej lekkiej strukturze włókno kokosowe jest przewiewne, efektywnie pochłania wydzielany pot i wilgoć panującą w otoczeniu. Wysoką jakość dziecięcych materacy z oferty Janpolu potwierdza pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka. 

Źródło: Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/rok temu
Materac dla niemowlaka musi być szczególny. Powinien idealnie podpierać ciałko dziecka umożliwiając prawidłowy rozwój dziecka. Nasz materac PlantPur Baby został stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych. Jest to materac ekologiczny, do produkcji, którego użyto oleje roślinne, nie wydziela toksycznego zapachu pianki, jest antyalergiczny, a przede wszystkim jest zbudowany z pianki termoelasycznej, która idealnie podpiera ciało dziecka i zapewnia komfortowy sen.
/rok temu
a ja słyszałam ze najlepszy jest pianka wysokoelastyczna bultex, bo panie na forach piszą jak bardzo uczula dzieci lateks. Ile tego jest w tym internecie, już nie wiadomo co jest lepsze.