Izotek a próba poczęcia

Obecnie mam 22 lata od marca tego roku staramy się o dziecko. W wieku 15-16 lat miałam problemy z miesiączką- była nieregularna, "znikała" na kilka miesięcy, była bolesna-po wizycie u lekarza ginekologa zaczęłam przyjmować Diane35 później została zmieniona na Syndi oraz Luteine (pod język) trwało to ok 2 lat.
/ 26.06.2011 20:45

Izotek a próba poczęcia

Obecnie mam 22 lata od marca tego roku staramy się o dziecko. W wieku 15-16 lat miałam problemy z miesiączką- była nieregularna, "znikała" na kilka miesięcy, była bolesna-po wizycie u lekarza ginekologa zaczęłam przyjmować Diane35 później została zmieniona na Syndi oraz Luteine (pod język) trwało to ok 2 lat. Gdy wszystko wróciło do normy (po ok roku) zaczęłam mieć problemy z trądzikiem gdzie po wizycie u lekarza dermatologa -zaczęłam przyjmować lek Izotek oraz tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Izotek brałam przez 9 miesięcy. Yasmin brałam do marca tego roku! (8m-cy) Po takiej burzy tabletek anty. mam obawy, że mogę mieć problem z zajściem w ciążę! Zdałam sobie z tego sprawę dopiero teraz gdy starania są bezowocne! Czy moje obawy są słuszne? Czy mam odczekać jeszcze jakieś czas? Czy może
mam podjąć jakieś czynności związane choćby z wykonaniem jakiś szczególnych badań?!(badania cytologii miałam wykonane 3 miesiące temu- miałam jakiś stan zapalny!- nie podjęte było leczenie- nie wiem czy było konieczne ale lekarz nic nie zastosował ). Bardzo proszę o udzielenie mi rady związanej z moimi obawami. Chcę wiedzieć z Pani punku widzenia!( Nie jestem zadowolona z lekarza ginekologa ale niestety w moim regionie jest ich mało mieszkam z dala od dużych miast!). A on niby cieszy się dobrą opinią ..no ale rożnie jak widać bywa.:). Serdecznie pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na jakąkolwiek podpowiedź, radę!:)

Marcela

Lek Izotek ma działanie teratogenne tzn., ze może uszkadzać płód i powodować poronienia. Dlatego też kobieta przyjmująca ten lek nie może zajść w ciążę w czasie kuracji tym lekiem oraz przez miesiąc po zakończeniu leczenia. Mam nadzieję, że Izotek odstawiła pani i dopiero po miesiącu zaczęła pani starania o potomstwo. Po zakończeniu antykoncepcji najlepiej odczekać 3 cykle i dopiero podejmować starania o potomstwo a więc u pani w lipcu. Proszę przyjmować kwas foliowy, który zapobiega wadom cewy nerwowej (należy przyjmować go już 3-6 miesięcy przed poczęciem). Głowa do góry to dopiero początki starań. Może pani zastosować LaciBios Feminę – doustny probiotyk ginekologiczny (stan zapalny). Może warto w pani przypadku zastsowac testy owulacyjne.

Pozdrawiam serdecznie