POLECAMY

Hamowanie laktacji

Od dwóch dni biorę bromergon na zahamowanie laktacji (synek skończył 5 miesięcy), niestety z ciężkim sercem, ale musieliśmy się na to zdecydować.
Hamowanie laktacji
Od dwóch dni biorę bromergon na zahamowanie laktacji (synek skończył 5 miesięcy), niestety z ciężkim sercem, ale musieliśmy się na to zdecydować. Moje pytania brzmią: czy podczas przyjmowania bromergonu należy odciągać laktatorem mleko z piersi? jeśli tak, to czy do końca czy tylko troszeczkę? Dodam jeszcze, że na prawej piersi mam małe zgrubienia, boję się by nie powstało z tego coś groźnego. Czy mam z tym coś dodatkowo robić czy tabletki wystarczą by to usunąć? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Asia
Podczas hamowania laktacji poprzez przyjmowanie Bromergonu powinna pani odciągać pokarm tylko wtedy, gdy czuje pani, że piersi są przepełnione. Należy odciągnąć tylko tyle pokarmu, aby odczuć ulgę (zaprzestać, gdy pierś będzie „miękka”). Nie należy odciągać pokarmu w sposób ciągły i w dużej ilości ponieważ to może prowadzić do produkcji mleka. Jeśli przyjmuje pani lek, pokarm stopniowo będzie zanikał i nie będzie potrzeby odciągania pokarmu. Aby zlikwidować zgrubienia na piersi proszę wziąć ciepły prysznic i odciągnąć pewną ilość pokarmu. Może pani zastosować (w obecnej chwili) okłady z liści kapusty białej. Należy je roztłuc tłuczkiem do mięsa lub rozwałkować tak, aby puściły sok. Następnie włożyć do lodówki na jakiś czas, po wyjęciu przykładać na piersi. Mówi się, że herbata z szałwii też ma działanie hamujące laktację.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)