POLECAMY

Drzemki u noworodka

Moją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu na wklęsłe brodawki.

Drzemki u noworodka

Moją 4 tygodniową córeczką karmię piersią przez nakładki na brodawki, bo inaczej nie mogę ze względu na wklęsłe brodawki. Mała przesypia między karmieniami 2, 2,5 do 3 godzin, ale pomiędzy karmieniami jest ją trudno uspać nawet 3 godziny potrafi nie spać tylko czuwać, ale wyłącznie na rękach. Ciężko się jej odbija i ulewa czasem nawet sporo. To chyba przez to, że się nie odbija. Co może być przyczyną tego, że nie chce szybko zasypiać i to, że się jej ulewa? Dodam jeszcze, że pierś ssie 10, 15 czasem 20 minut.

Misia

O przyczynach ulewania i o tym jak mu zapobiegać proszę przeczytać tutaj.

Dziecko w tym wieku nie rozróżnia dnia i nocy. Normy podają, że powinno spać od 16 do 22 godzin na dobę. Jednak warto pamiętać o tym, że każdy maluch ma swoje indywidualne zapotrzebowanie na sen. Jednego dnia zasypia szybko innego woli podziwiać otaczający go świat. Różnice w zapotrzebowaniu na sen są różne - zależą np. od temperamentu, pory roku, sposobu reagowania na bodźce. Są dzieci, które śpią tylko 15-20 minut (krótkie drzemki). Noworodek musi dostosować się do nowych warunków poza łonem mamy. W tym okresie potrzebuje bliskości stąd też woli przebywać blisko mamy (na rękach). Większość małych dzieci zasypia przy piersi a po odłożeniu do łóżeczka budzi się. Być może warto mieć leżaczek, którego można pobujać lub nosić dziecko w chuście i mieć córeczkę blisko siebie. Sen noworodka podzielony jest na bardzo krótkie odcinki czasowe, przerywane zwykle krzykiem. Proszę zadbać o prawidłową temperaturę w pokoju maluszka - by powietrze nie było zbyt suche. Proszę spróbować wydłużyć karmienie (oczywiście nic na siłę). Uczucie sytości u noworodka wpływa na uczucie senności.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)