POLECAMY

Dni płodne

Czy możliwe jest, że uszkodzili mi coś podczas łyżeczkowania?
Dni płodne

Mam takie nietypowe pytanie. Jeżeli miałam miesiączkę 26 marca, to kiedy wypada mi najbardziej płodny dzień? Ciężko mi to obliczyć, bo moje miesiączki są nieregularne. Staramy się o dziecko po moim poronieniu w sumie od końca stycznia i nic. Czy możliwe jest, że uszkodzili mi coś podczas łyżeczkowania? Robiłam dziś test ciążowy, bo podobno największe hcg jest w dzień planowanej miesiączki, z tym że ja mam co 28 dni, a raz co 30, a czasem jeszcze rzadziej. Jak zaplanować tę ciążę? Może są jakieś inne metody. Kiedy będę wiedzieć, że na pewno teraz jest najlepszy moment? Nie dostałam dziś miesiączki. Może jeszcze poczekać i za kilka dni zrobić kolejny test? Proszę o fachową pomoc.


MarsellW cyklu 28 dniowym dni płodne wypadają 10-18 dnia cyklu. Natomiast dla cyklu 30 dniowego dni płodne to od 11 do 17 dnia cyklu. Jeśli poronienie wystąpiło w styczniu, to warto jeszcze poczekać (po poronieniu od 3 - 6 cykli) i dopiero podejmować starania o ciążę. Okres płodny (w przybliżeniu) to od 04.04 - 12.04 (dla cyklu 28 dniowego), a od 05.04 - 11.04 dla 30 dniowego cyklu. Myślę, że spokojnie i bez nerwów - na pewno nic pani nikt nie uszkodził w trakcie łyżeczkowania. Czasami test ciążowy, który ocenia poziom Hcg w moczu daje wynik negatywny np. w dniu spodziewanej miesiączki z tego powodu, że poziom Hcg może być za niski, aby był wykryty przez test. Wtedy należy odczekać kilka dni i ponownie wykonać test ciążowy. Hcg wzrasta wraz ze wzrostem ciąży tzn. poziom jest wyższy np. w 12 tygodniu ciąży niż np. w 7 tygodniu. Proszę za kilka dni wykonać ponownie test (jeśli nie pojawi się miesiączka). Gdyby się pojawiła, proszę nie myśleć
o kalendarzyku, dniach płodnych itd. tylko współżyć wtedy kiedy macie państwo ochotę a wszystko będzie dobrze. Powodzenia.


Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Witam! Mam tez troche takie nietypowe pytanie.1 grudnia poronilam9POronienie samoistne bez lyzeczkowania), 4 stycznia dostalam miesiaczke, ktora trwala 25 dnia razem z palmieniem przy koncu.Zazwyczaj mam bardzo niereguralne, raczej dlugie cykle.Jak sobie poradzic z obliczaniem dni plodnych przy takich cyklach? Czy mam jakies szanse na zajscie w ciaze w najblizszym czasie? Pozdrawiam serdecznie i dziekuje z gory!!!