POLECAMY

Czy testy mogą kłamać?

Witam panią serdecznie. Chciałam napisać pani o mojej sytuacji, gdyż kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, okres miałam dostać 21 marca, do tej pory go nie dostałam.

Czy testy mogą kłamać?

Witam panią serdecznie. Chciałam napisać pani o mojej sytuacji, gdyż kochałam się z moim chłopakiem bez zabezpieczenia, okres miałam dostać 21 marca, do tej pory go nie dostałam, robiłam trzy testy ciążowe (domowe) i wyszły negatywne, ostatni test robiłam 22 kwietnia i wyszedł negatywny. Przez ostatni tydzień mam bóle w podbrzuszu. Czy mogę być w ciąży, gdy testy wyszły negatywne?

Katarzyna

Testy czasami „kłamią”, ale to np. w dniu spodziewanej miesiączki lub kilka dni później. Mam na myśli to, że jak poziom Hcg jest zbyt niski w moczu, to test jakby go nie odczyta i podaje wynik negatywny. Jednak myślę, że u pani to nie ciąża, bo to już długi czas minął od dnia, w którym mogłoby dojść do zapłodnienia. Jednak najlepiej będzie, jeśli uda się pani do ginekologa, skoro występują bóle w podbrzuszu i brak miesiączki, bo może istnieć potrzeba przyjęcia leków na wywołanie miesiączki (lekarz oceni, jaka jest przyczyna braku miesiączki poza ciążą). Co do ciąży - jeśli chce pani być pewna jeszcze przed wizytą u lekarza, może pani wykonać test Hcg z krwi w laboratorium (odpłatnie) - daje 100% wynik po 7 dniach od daty zapłodnienia (tyle dni to u pani już dawno minęło).

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/8 lat temu
hej mam pytanie niemam okresu od 25 marca miała ostatni a dzis jest 12 maja czy to mozliwe ze jestem w ciazy? chodz testy wychodzi ze nie..??
/8 lat temu
g