Brak okresu i ból podczas oddawania moczu

Od 3 tygodni nie mam miesiączki. Lecz bardzo mi dokucza palący (od 2 tygodni) ból przy oddawaniu moczu.
/ 26.11.2007 23:48

Brak okresu i bol podczas oddawania moczu

Od 3 tygodni nie mam miesiączki. Lecz bardzo mi dokucza palący (od 2 tygodni) ból przy oddawaniu moczu. Czy ma to jakiś wpływ na miesiączkę, że jej do tej pory nie mam?

Anula

Przede wszystkim jeśli pani współżyje należy wykonać domowy test ciążowy. Bowiem opóźnienie miesiączki może sugerować ciążę. Palący ból przy oddawaniu moczu może oznaczać zakażenie dróg moczowych. Ryzyko zapalenia błony śluzowej wyściełającej pęcherz moczowy i moczowody wzrasta w czasie ciąży. Samo zakażenie układu moczowego raczej nie powoduje opóźnienia okresu. Proszę wykonać domowy test ciążowy oraz badanie ogólne moczu. Jeśli miesiączka nadal nie wystąpi proszę udać się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/30.06.2012 00:33
mam podobną sytuację, robiłam test ciążowy ale na razie jest negatywny - minęły dopiero 2 tyg. od spodziewanego terminu miesiączki. a to prouro można bezpiecznie brać, nawet jak się jest w ciąży?
/25.07.2011 14:45
Koniecznie zrob test ciazowy! Zapalenie raczej nie powinno wplywac na tak dlugie opoznienie miesiaczki. A co do samego zapalenia to skoro nie wiesz jeszcze, czy jestes w ciazy czy nie to lykaj chociaz prouro i pij duzo wody z cytryna.