POLECAMY

Brak miesiączki

Nie mam już miesiączki 37 dni, moje cykle są 23-24 dniowe. Ostatnią miesiączkę miałam 30 maja, współżyłam z mężem 7 czerwca, pierwszy test zrobiłam 24 czerwca, był negatywny, następny zrobiłam 27 czerwca również był negatywny, teraz zrobiłam test 5 lipca i również jedna kreska, wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, trochę się niecierpliwię.
Brak miesiączki

Nie mam już miesiączki 37 dni, moje cykle są 23-24 dniowe. Ostatnią miesiączkę miałam 30 maja, współżyłam z mężem 7 czerwca, pierwszy test zrobiłam 24 czerwca, był negatywny, następny zrobiłam 27 czerwca również był negatywny, teraz zrobiłam test 5 lipca i również jedna kreska, wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tygodnie, trochę się niecierpliwię. Staramy się o dzidziusia dopiero od 3 miesięcy pierwsza próba była nieudana ale miesiączkę miałam. Dodam, że zawsze miałam bardzo regularne cykle, na początku bolały mnie piersi bardzo mocno, teraz już nie, jedynie to boli mnie brzuch, tak rwie do dołu, mam wydzielinę kremową nawet bardzo duże ilości, więcej nic nie zaobserwowałam, mam nadzieję, że nie zablokowałam się tak mocno, że przez stres nie mam miesiączki (praktycznie cały czas myślę o dziecku) lub nie mam ciąży urojonej, proszę o odpowiedź, bardzo dziękuję.

Iwona
Objawy, które pani opisała mogą świadczyć o ciąży, ale niestety nie są to pewne objawy ciąży. Test ciążowy daje wynik pozytywny albo w dniu spodziewanej miesiączki albo kilka dni później. A u pani już tyle dni minęło od ostatniej miesiączki... Proszę wykonać badanie Hcg z krwi (w laboratorium można wykonać je odpłatnie) - wynik tego badania świadczy o ciąży (jeśli ona jest) już w 7 dni po zapłodnieniu. Wtedy pozna pani prawdę. Stres może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Głowa do góry – wiem, że jest ciężko jak chcemy, pragniemy a nie ma, ale każda para nie mająca żadnego związku z niepłodnością doczeka się potomstwa w ciągu roku (ale może to być już po 5 miesiącach). Życzę powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (12)
/9 lat temu
brak miesiaczki moze byc z niekturych lekuw
/6 lat temu
ORTOGRAFIA NIE BOLI NAPRAWDĘ!
/7 lat temu
Witam.Mam problem. Otóż nie mam już okresu pół roku.Zacznę od początku. W lipcu miałam robioną prolaktynę ( brałam antykoncepcję przez 5 lat) wyszła mi 49. za 3 miesiące(październik) powtórzyłam badanie wyszła mi 59. lekarz kazał odstawić antykoncepcję i po 3 miesiącach powtórzyć badanie.W styczniu zrobiłam wyszła mi ponad 120 (od października nie biorą antykoncepcji). po odstawieniu tab. dwa pierwsze cykle miałam regularne, 3 nie dostałam już i brałam dufaston na wywołanie. Po tym dufastonie dostałam okres ( to był styczeń), jednak endokrynolog zabronił mi brać jakichkolwiek leków na wywołanie okresu(dufaston dał mi ginekolog) zeby sprawidzić kiedy wróci sam z siebie. W kwietniu powtórzyłam prolaktynę wyszła mi już w normie ale nadal nie mam okresu, a wizytę u lekarza mam dopiero pod koniec lipca. dodam ze chciałabym zacząć starać się o dzidziusia :) może ktoś miał podobny przypadek??
POKAŻ KOMENTARZE (9)