POLECAMY

Biała wydzielina u noworodka

Zacznę od tego, że moja córa właśnie kończy tydzień i dziś podczas przewijania zauważyłam dziwną rzecz, a mianowicie: po skończeniu siusiania (bo ma to w zwyczaju za każdym razem jak tylko zdejmę pieluchę) zaraz po moczu zaczął wydobywać się biały płyn przypominający mleko.
Biała wydzielina u noworodka
Zacznę od tego, że moja córa właśnie kończy tydzień i dziś podczas przewijania zauważyłam dziwną rzecz, a mianowicie: po skończeniu siusiania (bo ma to w zwyczaju za każdym razem jak tylko zdejmę pieluchę) zaraz po moczu zaczął wydobywać się biały płyn przypominający mleko. Nie mam pojęcia co to może znaczyć. Czy są to jeszcze jakieś pozostałości po porodzie?

Aga
Hormony matczyne mogą spowodować przejściowe zmiany w gruczołach piersiowych i narządach płciowych u noworodka. U wielu nowo narodzonych dziewczynek z pochwy wydziela się śluz, niekiedy jest on podbarwiony krwią. Dodatkowo może występować powiększenie łechtaczki. Są to zmiany przejściowe i zwykle znikają po kilkunastu dniach. Może pani spać spokojnie, jeśli maluszek na to pozwala:).

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)