Antykoncepcja, odchudzanie a miesiączka

Przez ostatnie 7 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Nie chodziło tylko o zabezpieczenie, ale głównie o wyregulowanie okresu, który miałam co 2-3 miesiące. Pani ginekolog powiedziała, że nic mi nie dolega i kazała brać tabletki.
/ 09.06.2011 07:02

Antykoncepcja, odchudzanie a miesiączka

Przez ostatnie 7 miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Nie chodziło tylko o zabezpieczenie, ale głównie o wyregulowanie okresu, który miałam co 2-3 miesiące. Pani ginekolog powiedziała, że nic mi nie dolega i kazała brać tabletki. Odstawiłam je, bo dużo przytyłam, chciałam na wakacje trochę schudnąć, a słyszałam, że odchudzanie czy branie tabletek ''wspomagających'' wyklucza się z antykoncepcją. Ostanie krwawienie po odstawieniu miałam 5.05, wiec 2-3.06 powinnam mieć okres jak zwykle, ale go nie mam(już 6 dzień). 17.05, więc 2 tygodnie po
odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zaczęłam brać tabletki wspomagające odchudzanie.
Czy te tabletki mogą wpływać na to opóźnienie? Czy powinnam się martwić? Współżyłam przez ten miesiąc, ale z prezerwatywą, czasem na początku bez, ale zawsze kończyło się w prezerwatywie. Mam nadzieje, że to nie ciąża. Czy powinnam przestać brać te tabletki na odchudzanie? Czy wtedy okres będę miała już regularnie? Bardzo proszę o poradę. Niestety przez najbliższe 2-3 tygodnie nie mam możliwości pójść do ginekologa.

Pola

Krwawienie po zakończeniu antykoncepcji było krwawieniem z odstawienia. A więc miesiączka jeszcze się nie pojawiła. Zdarza się, że po dłuższym stosowaniu antykoncepcyjnych tabletek miesiączka nie powraca szybko a np. po 40 dniach. Czasami jest konieczne wywołanie miesiączki poprzez przyjmowanie leków. Owszem tabletki stosowane w celu odchudzania mogą opóźniać wystąpienie miesiączki ale w pani przypadku raczej nie (krótko pani je przyjmuje). Intensywne odchudzanie może doprowadzić nawet do zaniku miesiączki więc odchudzajmy się ale z rozsądkiem. Co do możliwości ciąży jakieś minimalne ryzyko jest („czasem na początku bez”). Proszę wykonać test ciążowy. Nie jestem w stanie powiedzieć czy po odstawieniu tabletek wspomagających odchudzanie miesiączka będzie występować regularnie. To indywidualna sprawa organizmu. Być może warto odstawić je do czasu wystąpienia pierwszej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie