POLECAMY

10 letnie starania o dziecko

Staram się o dzidzię już 10 lat. Zawsze miałam regularne cykle czyli ok. 28-29 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 1 września czyli następną powinnam mieć około 29 września, ale jej nie ma.

10 letnie starania o dziecko

Staram się o dzidzię już 10 lat. Zawsze miałam regularne cykle czyli ok. 28-29 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 1 września czyli następną powinnam mieć około 29 września, ale jej nie ma. Zrobiłam test 30 września i wyszedł negatywny. Nie wiem co mam robić.  Nie mogę iść do ginekologa w kraju, w którym mieszkam nie ma takiej możliwości. Od środy miałam silne bóle brzucha tak jak na okres, ale go nie dostałam. Mam podwyższoną temperaturę w pochwie 37.2, dość mocne upławy. Musze dodać, że od środy byłam na antybiotyku bo zachorowałam. Potrzebuję pomocy bo każdy twierdzi inaczej: czy leki mają wpływ na wynik testu?

Kasia

Niektóre leki mogą mieć wpływ na wynik testu. Jednak do tej grupy leków nie należą antybiotyki a jedynie leki zawierające hormon Hcg, leki przeciwdepresyjne oraz niektóre stosowane w zakażeniach układu moczowego. Przyczyn opóźnienia miesiączki może być wiele np. stres, osłabienie, zaburzenia hormonalne. Daj Boże, by to była ciąża. Jeśli miesiączka nadal nie wystąpi należy powtórzyć test po kilku dniach. Wskazana byłaby wizyta u ginekologa, gdyby test dał wynik negatywny a miesiączki nadal by nie było. W przypadku tak długiego starania się o poczęcie należałoby prowadzić badania u pani oraz partnera, by określić przyczynę niemożności poczęcia. Badania poziomów hormonów u pani. Ocena cyklu miesiączkowego. W przypadku nieprawidłowych wyników badań hormonalnych ewentualnie rezonans głowy. Proszę o tym pomyśleć. Według ginekologów para współżyjąca regularnie (3-4 razy tygodniowo) i nie stosująca antykoncepcji w ciągu roku (1,5) powinna doczekać się potomstwa. W innym przypadku należy szukać przyczyny niemożności poczęcia.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)