Bajki ułatwiają dzieciom naukę/fot. Fotolia

Wielojęzyczność kluczem do sukcesu Twojego dziecka – czyli jak wychować małego poliglotę

Wielu z nas żałuje, że nie rozpoczęło edukacji językowej wcześniej, lub też nie przyłożyło się dostatecznie do nauki, kiedy miało na to okazję. Dziś będąc świadomymi rodzicami, możemy ustrzec przed tym nasze dzieci i sprawić by język obcy był dla niech czymś zupełnie naturalnym, komunikacja w globalnym świecie swobodna, a drzwi do kariery w pełni otwarte.
27.08.2012 15:39
Bajki ułatwiają dzieciom naukę/fot. Fotolia

Pamiętajmy, że to w bardzo wczesnym okresie rozwoju dziecka, przyswaja ono mowę i uczy się języka, dlatego tak ważnym jest rozpoczęcie nauki już od najmłodszych lat życia. Co możemy zrobić, aby wychować Małego Poliglotę? Poniżej kilka porad dla rodziców.


Mów do dziecka w innym języku- pozwól mu obcować z językiem

Najlepszym ze sposobów na oswojenie naszej pociechy z językiem obcym jest mówienie do niego w dwóch językach. W domu mówcie między sobą np. po angielski (co pozwoli i Wam ćwiczyć język), albo ucząc słów wypowiadajcie je w dwóch językach jednocześnie - podajcie dziecku jabłko z wyraźnym „jabłko, apple”. Czytajcie anglojęzyczne bajki.

Obok styczności z rodzicami, którzy z powodzeniem mogą praktykować z dzieckiem język obcy, stwórz sposobności do ćwiczenia języka np. poprzez oglądanie nieprzetłumaczonych kreskówek. Jeżeli jest możliwość niech nas szkrab przebywa z innymi, obcojęzycznymi dziećmi.

Postaraj się o wielojęzyczne przedszkole

Dość kosztowną opcją na naukę dzieci najczęściej angielskiego, lub też niemieckiego, są wielojęzyczne przedszkola, gdzie dzieci bawią się i uczą, w naturalny sposób przyswajając język obcy.

Zapisz dziecko do szkoły językowej - możliwie jak najwcześniej

Jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż wielojęzyczne przedszkola, a ze względu na rosnące zapotrzebowanie i przede wszystkim świadomość rodziców w kwestii edukacji językowej dzieci, coraz więcej szkół decyduje się wprowadzić ofertę skierowaną specjalnie do nich.

W Polsce jedną z wiodących placówek, która postarała się temu sprostać, jest Empik School ze swoją ofertą pozwalającą na naukę od 4 roku życia. Kursy przygotowane przez szkołę obejmują zajęcia jedynie po 30min w celu skupienia uwagi najmłodszych, a lekcje realizowane są poprzez zabawę, w tym zajęcia teatralne. Co więcej dostępne są w większości dużych polskich miast. Dla zainteresowanych, szczegóły dotyczące kursów można uzyskać wypełniając formularz dostępny pod linkiem empik schoolkids

Przy wszystkich walorach jakie niesie ze sobą nauka języków, musimy mieć na uwadze, że to komfort dziecka jest najważniejszy! Dlatego dajmy mu się dobrze bawić, co pozwoli cieszyć się dzieciństwem i zaprocentuje na przyszłość swobodą językową, tak ważną w dzisiejszym świecie.

MB

Zapisz dziecko na kurs i pojedź z rodziną do Parku Rozrywki w Paryżu!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)