Wakacje z językiem - profesjonalnie i bezpiecznie

Chcesz wysłać dziecko na zagraniczny kurs językowy, ale nie wiesz czy to bezpieczne? Samo, za granicą, bez czujnego rodzicielskiego oka... Organizatorzy zagranicznych kursów językowych dokładają wszelkich starań, aby rodzice mogli spać spokojnie.
/ 30.05.2007 22:58
Chcesz wysłać dziecko na zagraniczny kurs językowy, ale nie wiesz czy to bezpieczne? Samo, za granicą, bez czujnego rodzicielskiego oka... Organizatorzy zagranicznych kursów językowych dokładają wszelkich starań, aby rodzice mogli spać spokojnie.

Turystyka edukacyjna - niezależnie od tego, czy jest to kurs wakacyjny czy semestralna wymiana - to ogromne wyzwanie. Ale profesjonalne firmy zajmujące się turystyką edukacyjną zapewniają swoim kursantom pełną pomoc poprzez sieć konsultantów oraz filii w państwach pobytu. – Nasi konsultanci służą pomocą całodobowo, niezależnie czy chodzi o skręconą kostkę czy pomoc w załatwieniu formalności w urzędach – mówi Marek Link, dyrektor generalny STS Polska.

Dodatkowo firmy prowadzą wizytacje w szkołach, w których przeprowadzane są kursy czy wymiana. Przywiązują również szczególną wagę do doboru rodzin przyjmujących, w których zakwaterowani są kursanci. Poprzez system kontroli i raportów dokonywana jest specjalna selekcja rodzin odpowiadająca wysokim standardom firm takich jak Lingwista czy STS.

Rodzice często boją się, że ich dzieci nie są w stanie funkcjonować bez pomocy dorosłych. Boją się ich nieodpowiedzialności i naiwności. Jednak jeśli obdarzą swoje dzieci zaufaniem i pozwolą im na spędzenie tygodni czy miesięcy za granicą, dzieci odpłacą tym samym. Będą się starały nie zawieść rodziców, odkrywając w sobie pokłady samodzielności i zdrowego rozsądku – tłumaczy psycholog Marzena Wieteska. Potwierdza, że dzieci, jeśli pozwoli się im na spróbowanie swoich sił i potraktuje jak odpowiedzialnych ludzi, bardzo dobrze o siebie dbają i potrafią doskonale funkcjonować.

Dla każdego rodzica najważniejsze jest jednak bezpieczeństwo dziecka na wyjeździe, a to związane jest przede wszystkim z profesjonalizmem firmy wysyłającej. Jak zatem wybrać tę godną zaufania? Oczywiście najlepiej poprzez rekomendację znajomych oraz sprawdzenie opinii w internecie. Nie mniej ważne jest, by firma miała wieloletnie doświadczenie lub była filią zagranicznej sieci szkół językowych. Rodzice powinni dokładnie sprawdzić do jakiej szkoły będzie uczęszczało ich dziecko i jakie rekomendacje mają lektorzy, którzy będą je uczyć. Dzięki odpowiedniej selekcji kursów, tak pod względem turystyczno – językowym, jak i bezpieczeństwa, wyjazd na zagraniczne kursy językowe może stać się niezapomnianą przygodą.

STS jest prekursorem w branży turystyki edukacyjnej. Firma powstała w 1958 roku w Szwecji. STS ma biura w 26 krajach na całym świecie. Na polskim rynku firma jest obecna od 1994 roku. Dyrektorem generalnym STS Polska jest Marek Link.
Kursy STS to nauka i wypoczynek za granicą. Szkoła zajmuje się uczestnikami od momentu wysłania zgłoszenia, poprzez okres trwania kursu aż do powrotu do domu, zapewniając im kompleksową i rzetelną opiekę.
Firma ma w ofercie wyjazdy do szkół na całym świecie dla wielu grup wiekowych. Oferuje kursy standardowe, egzaminacyjne i biznesowe oraz wyjazdy na studia i au pair. STS zatrudnia wyłącznie wysoko wykwalifikowanych lektorów i zapewniają bogaty program zajęć pozalekcyjnych.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/11.06.2012 10:46
Wakacje z językiem to doskonały sposób na spędzenie czasu efektywnie i przyjemnie. Oczywiście najtrudniej znaleźć odpowiednią szkołę, ale najlepiej w tej kwestii poradzić się przyjaciół. My narazie uczymy się w domu ( robimy wspólnie z synkiem rysunki, kolorowe napisy na fiszkach - ostatnio czytałam, że używanie kolorów podczas nauki zwiększa efektywność nauki )ale myślę, że już w przyszłe wakacje zastanowimy się nad jakąś szkołą.
/20.01.2009 23:37
moje dziecko - 5 lat - jest jeszcze za małe. Na razie zaspokajamy głód wiedzy grami edukacyjnymi po angielsku. Znalazlam takie na ciufcia.pl. Polecam