problemy nastolatków fot. Fotolia

Problemy nastolaktów - czy jestem gotowa na sex

Myślisz, że jesteś gotowa na współżycie? Odpowiedź na 3 pytania i przekonaj się, czy tak jest!
/ 20.06.2013 14:13
problemy nastolatków fot. Fotolia

Jeśli Ty i Twój chłopak/dziewczyna macie ukończone 15 lat i czujecie się gotowi na rozpoczęcie współżycia seksualnego warto żebyście odpowiedzieli sobie szczerze na 3 pytania:

  • Czy to Twoja decyzja? Czy to Ty chcesz rozpocząć współżycie (a nie Twój chłopak/ Twoja dziewczyna lub z powodu nacisku grupy) i czy wiesz to samo o swoim partnerze/partnerce?
  • Czy ta decyzja jest zgodna z Twoimi wartościami? Pamiętaj, że każdy podejmuje decyzję o współżyciu tylko za siebie. Może być tak, że wpływ na tę decyzję będzie miała kwestia wiary. Dla osób religijnych bardzo istotne jest, aby nie uprawiać seksu przed ślubem. Jeśli masz takie przekonania, pamiętaj, że nikt nie ma prawa ich podważać. Jeśli Twój chłopak/dziewczyna nie chce z Tobą współżyć, ponieważ jest osobą wierzącą, musisz uszanować jej/jego wybór.
  • Czy macie gdzie i kiedy to zrobić? To ważne żebyście czuli się bezpieczni i mieli poczucie intymności. Uprawianie seksu w „byle jakim” miejscu może pozostawić niemiłe wspomnienia.

Seks to ważna sprawa w życiu człowieka, ponieważ wiąże się z bliskością fizyczną i silnymi uczuciami. Ważne jest żebyś nie podejmował/a jednej z ważniejszych decyzji w swoim życiu pochopnie.

Rozpoczynając współżycie seksualne musicie pamiętać również o antykoncepcji, czyli o zabezpieczeniu się przed niechcianą ciążą. Informacje o antykoncepcji znajdziecie na naszej stronie w artykule. Pamiętajcie, że zapobieganie ciąży to temat dotyczący zarówno chłopaka, jak i dziewczyny, dlatego warto przeczytać ten artykuł wspólnie.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś porozmawiać z konsultantami telefonu zaufania o współżyciu seksualnym, uczuciach z tym związanych, lub na jakikolwiek inny temat, zawsze możesz zadzwonić pod numer 116111.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)