POLECAMY

Pierwsze konto dla nastolatków

Dzień dziecka to świetna okazja, aby młody człowiek mógł nauczyć się samodzielności i oszczędzania. Jako prezent można wybrać młodzieżowe konto osobiste w banku.
Pierwsze konto dla nastolatków fot. serwis prasowy
Nie od dziś wiadomo, że oszczędzanie popłaca – uczyli nas tego nasi rodzice i zapewne rodzice naszych rodziców. Warto więc, abyśmy i my przekazali tę wiedzę naszym pociechom. Dzień dziecka może być bardzo dobrą ku temu okazją.

Edukacja w świecie finansów

Rachunek młodzieżowy to często pierwsza lekcja finansów dla nastolatków. Często to również pierwszy „dorosły” kontakt z bankiem. Uczy samodzielności i w praktyce oswaja z oszczędzaniem. Co również ważne, posługiwanie się kartą płatniczą jest często bezpieczniejsze niż trzymanie gotówki w portfelu, szczególnie przez młodą osobę. Dla swoich klientów, przede wszystkim tych najmłodszych, na przykład Toyota Bank oferuje konto Click, które swoją funkcjonalnością nie odbiega od przeciętnego konta dla „dorosłych”.

Dla kogo?

Konto Click przeznaczone jest dla młodzieży w wieku od 13 do 24 lat. Każdy posiadacz konta może samodzielnie wykonać przelew, pobrać elektroniczny wyciąg miesięczny czy wypłacać pieniądze w bankomacie (do 3 wypłat za darmo). Kartą wydaną do konta można również płacić za niezwykle popularne wśród młodzieży - zakupy w Internecie. Przydatne jest również podczas pobytu dziecka za granicą, gdy czekają nas nieplanowane wydatki.

Oszczędności procentują

Konto Click ma miesięczną kapitalizację odsetek. Oprocentowanie wynosi 5%, dzięki temu Twoje dziecko może obserwować jak jego pieniądze pracują.

Wydatki pod kontrolą

Internetowy dostęp do konta, tak ważny dla młodzieży, daje doskonałe możliwości kontroli. W miarę potrzeb możesz ustawić dziecku limit i mieć jego wszystkie wydatki pod kontrolą.

Nauka popłaca

Dla posiadaczy oraz wszystkich nowych klientów, Bank przygotował wakacyjną promocję. Wszyscy uczniowie, którzy w roku szkolnym 2011/2012 otrzymają świadectwo z czerwonym paskiem, otrzymają wakacyjną nagrodę w postaci specjalnej premii odsetkowej. Młody człowiek może dzięki temu otrzymać nawet 200% odsetek (do 200 zł) i bon o wartości 50zł do salonów Empik.
 
Otworzenie konta na pewno pomoże dziecku rozsądnie wydawać i oszczędzać pieniądze, czy kieszonkowe. Nauczy go szacunku do pieniądza i odpowiedzialności. Wybierając więc prezent na Dzień Dziecka warto zastanowić się nad taką formą nagrody dla naszej pociechy.

Komentarz eksperta

- Większość badań i raportów instytucji publicznych oraz prywatnych pokazuje, iż mimo rosnącej zamożności i sprzyjającej sytuacji ekonomicznej, Polacy wciąż nie są dobrze wyedukowani w kontekście oszczędności i zarządzania swoim majątkiem. Dlatego tak ważne jest, aby tę świadomość inwestycyjną budować jak najwcześniej – już dzieciom tłumaczyć, że oszczędzanie dziś przyniesie korzyści w przyszłości. Dzień dziecka to świetna okazja, aby nauczyć młodych ludzi samodzielności w zarządzaniu swoimi drobnymi wydatkami, a przy okazji oswoić ich z realiami korzystania z usług bankowych – mówi Bartosz Suchecki, Kierownik ds. Rozwoju Produktów w Toyota Bank.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Większość banków coś takiego prowadzi. Siostra założyła synowi w PKO BP w zeszłym roku i jest zadowolona. Ale to chyba bardzo indywidualna decyzja.