POLECAMY

Czy wiesz jaki zawód po filologii polskiej?

Dziś po skończeniu filologii polskiej nie czeka Was tylko jedno przeznaczenie – nauczyciel języka polskiego. Ścieżek rozwoju jest bardzo wiele.

Ważne jest to, aby wybrać odpowiednią specjalizację, a tych na uniwersytetach w całej Polsce nie brakuje. Specjalizacje: • Redaktorsko-medialna • Edytorstwo

Po tych specjalizacjach możesz ubiegać się o pracę na stanowisku edytora, wydawcy, dziennikarza, fachowca przygotowującego teksty do publikacji.

Logopedia – uczy konkretnego zawodu umożliwiającego podjęcie prywatnej praktyki.

Literaturoznawczo-językowa – przygotowuje głównie do pracy w szkole, choć dla miłośników otwierają się również drzwi do kariery krytyka literackiego, czy konsultanta merytorycznego wydawnictw.

Reklama, promocja, edytorstwo medialne - oferują zawód związany z promocją, reklamą, pr, czy dziennikarstwem internetowym.

Specjalizacja teatrologiczna i filmoznawcza – przygotowują do pracy w teatrze i filmie oraz placówkach kulturalno – oświatowych.

Może znacie inne ciekawe specjalizacje, które są godne polecenia, bądź przed którąś z nich szczególnie chcielibyście przestrzec. Jeśli tak, to piszcie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)