POLECAMY

Czy wiesz jak zrobić maturę po 50. roku życia?

Nigdy nie jest za późno na edukację. Jeżeli chcesz zrobić maturę, zrób ją teraz.

Jeśli nie ukończyłeś liceum… W całej Polsce znajdziesz bezpłatne szkoły oferujące licealny system nauczania dla osób dorosłych. Oprócz szkół państwowych masz również do wyboru szkoły prywatne. Trudno jest ocenić czy poziom nauczania w szkołach prywatnych jest wyższy niż w tych bezpłatnych. Pewne jest jednak to, że szkoły prywatne oferują system zajęć dodatkowych, za które nie trzeba dodatkowo płacić.

Wieczorowo czy zaocznie?
Większość z nich oferuje tryb zajęć zaoczny i wieczorowy – aby zajęcia nie kolidowały z innymi obowiązkami uczniów. Wybierając system nauki zaoczny, na zajęcia będziesz przychodził w weekendy co dwa tygodnie, jeżeli zdecydujesz się na naukę wieczorową, będziesz musiał poświęcić 2 do 3 popołudni w każdym tygodniu.

Nauka w liceum dla dorosłych trwa od 2 do 3 lat Jeżeli rozpoczynasz naukę w liceum po skończonej szkole zawodowej będzie ona trwałą 2 lata (4 semestry), jeżeli masz ukończone gimnazjum, bądź ośmioletnią szkołę podstawową nauka przed maturą zajmie Ci 3 lata (6 semestrów).

Jaki dyplom musisz mieć aby dostać się do liceum dla dorosłych Do liceum może zapisać się każdy, kto skończył szkołę podstawową, gimnazjum, czy zasadniczą szkołę zawodową.

Dokumenty jakie należy złożyć przy zapisywaniu się do szkoły • świadectwo szkoły zasadniczej; gimnazjum; poprzedniej lub indeks • umowa i kwestionariusz osobowy - kandydat wypełnia na miejscu • cztery fotografie (37 x 52 mm) • dowód osobisty • dowód wniesienia opłaty wpisowego

Jeżeli skończyłeś liceum, a nie przystąpiłeś do egzaminu dojrzałości… Musisz złożyć deklarację maturalną w szkole, w której się uczyłeś (wstępną deklarację składa się do 30 września). Jeżeli szkoła, której jesteś absolwentem już nie istnieje, bądź została przekształcona deklarację składasz do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (tutaj też obowiązuje termin do 30 września). Egzamin maturalny według nowych zasad odbywa się raz w roku, czyli najbliższym terminem będzie maj 2011.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)