Czy wiesz jak zapisać się do BUW?

Zaraz zacznie się rok akademicki i pierwszoroczni przejęci studenci UW pobiegną do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego po stos książek:) Jeżeli nie załapałeś się na szkolenie biblioteczne prowadzone przez przeurocze panie bibliotekarki (żałuj bracie;)) zapewne nie wiesz jak się zapisać do BUW-u. Ponieważ wielu pierwszorocznych studentów z ledwością odnajduje się w tym molochu z książkami, krok po kroku wyjaśnię, jak zapisać się do Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
/ 28.09.2010 10:50

Żeby wyłożyć książki z BUW-u, musisz się najpierw zapisać. Możesz zrobić to zdalnie lub osobiście. Zdalnie: wchodzisz na stronę BUW-u, wybierasz po lewej stronie zakładkę „on-line bibliotek UW”. Warunek: musisz mieć konto w USOS-ie. Wpisujesz numer PESEL i hasło z USOSweba i postępujesz według instrukcji . Konto będzie aktywne od następnego dnia.

Jeżeli zgłosisz się osobiście (co polecam): musisz wejść na pierwsze piętro. Przedtem jednak musisz przebrnąć przez elektroniczną bramkę, na straży której stoją sympatyczni ochroniarze:) Musisz przyłożyć swoją legitymację czipem do specjalnego czytnika na stoliku (z tym jest zawsze najwięcej cyrku u pierwszorocznych). Przejdziesz dopiero wtedy gdy pojawi się na monitorze numer twojej karty bibliotecznej. Pamiętaj, że w szatni musisz zostawić kurtkę i większe torby.

Wchodzisz na górę i kierujesz się na lewo. Po lewej stronie zobaczysz stanowiska zapisów. Punkt orientacyjny – wiszący parasol. Zazwyczaj są tam kolejki więc nie będzie problemu z odnalezieniem się. Zapisy są prowadzone przez cały rok akademicki od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 20.00. Potrzebna ci będzie legitymacja studencka. Podpisujesz deklarację z zobowiązaniem do przestrzegania regulaminu biblioteki i otrzymujesz hasło dostępu do katalogów on-line.

Jeżeli odbywasz studia w ramach programu MOST, musisz okazać indeks i legitymację jednostki macierzystej. Studenci zapisani do biblioteki Wydziału Zarządzania UW są automatycznie zapisywani do BUW-u.

Otrzymane hasło będzie ci potrzebne do logowania się na stronę BUW-u w celu zarezerwowania książek/prolongaty/sprawdzeniu stanu konta itp. Przy logowaniu zostaniesz poproszony o numer karty bibliotecznej – jest nim kod kreskowy z legitymacji studenckiej.

Aha! Jeszcze trzeba z biblioteki wyjść:) Przy wyjściu z BUW-u również przykładasz legitymację do czytnika, nawet gdy nie wypożyczyłeś książek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.01.2011 02:04
heh że też trzeba takie rzeczy ludziom tłumaczyć!
/11.10.2010 10:50
heh dobre:D u nas na polibudzie tez sa niezle pzdr
/11.10.2010 10:48
"Jeżeli nie załapałeś się na szkolenie biblioteczne prowadzone przez przeurocze panie bibliotekarki (żałuj bracie;))" - leje z tego:DDD rzeczywiscie szkolenie bibliotyczne z tymi "przeuroczymi" paniami jest the best! pani która prowadziła z moją grupą szkolenie nie zmieniła ciuchów i fryzury od 4 lat:D