POLECAMY

Czy wiesz jak szybko nauczyć się mapy świata?

W szkole średniej musimy nauczyć się odczytywać mapę świata. Jest to wymaganie programowe zarówno w profilu podstawowym jak i rozszerzonym. Jest kilka sposobów, aby usprawnić swoją naukę.

Po pierwsze, jeśli sam znajdziesz wszystkie miejsca na mapie, pomoże ci to w dłuższym zapamiętaniu tego miejsca.

Po drugie jeśli nadasz odpowiednim miejscom kolory, twój mózg skojarzy dane miejsce z kolorem, dzięki czemu szybciej zapamiętasz i nie będziesz musiał się uczyć na pamięć.

Radzę, aby nie uczyć się całej mapy na raz. Wtedy nauka jest nieefektywna i szybko zapominasz. Lepiej jeśli podzielisz partie materiału. Dzięki temu utrwalisz wcześniej zapamiętane pozycje i łatwiej nauczysz się nowych miejsc.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/rok temu
Nienawidze geografii za te mapki, jeszcze ucząca mnie pani jest tak wymagająca, że wszyscy się jej boją. Nie polecam, jutro test i musze nauczyc sie map obu Ameryk zyczcie powodzenia, bo "mam ochote sie zabic".
/4 lata temu
Gorzej kur*a jak masz to opanować w 1 dzień dwie duże mapki w 5 godzin ! ODPADAM ! Módlcie się o 4 dla mnie :*
/4 lata temu
Najlepiej uczyć się na duzej mapie Ucz sie po 10 minut w 7 dni tygodnia Najlepiej uczymy sie na cudzych i wlasnych bledach udawaj ze nie wiesz gdzie znajduje sie to miejsce wtedy dziecko uzna ze sie mylisz i wskaze ci prawidlowe miejsce na mapie ty sprawdzisz czy dziecko doskonale opanowalo mape (dzieci lubią poprawiac bledy doroslych daje im to satysfakcje nauki :)