POLECAMY

Czy wiesz jak nauczyć się języków obcych nie wychodząc z domu?

Nauka języka obcego przez internet lub komórkę? To dziś bardzo popularne rozwiązanie. Jeżeli w twojej miejscowości nie ma szkoły językowej a nie chcesz tracić czasu na dojazdy lub należysz do osób, które cenią sobie indywidualny tok nauczania, warto wybrać naukę języka obcego przez internet.

Dla chcących uczyć się języka samemu nie polecam tradycyjnej metody "książka + ćwiczenia" czasami płyta, bo z doświadczenia wiem, że jest to mało efektywna nauka. Brakuje interakcji w danym języku i słabo działa na wyobraźnię - co jest kluczowe w nauce języka. W e-learnigu będziesz oczywiście korzystał z książek, ale będzie to tylko pomoc, a nie rzecz najważniejsza.

Jak zacząć? Przede wszystkim musisz mieć łącze internetowe (najlepiej stałe, żeby nie było żadnych niespodzianek podczas lekcji jak to się zdarza w mobilnym internecie). Zainstaluj Skypa i zaopatrz się w kamerkę oraz słuchawki i mikrofonik.

Jeżeli chcesz uczestniczyć w kursie płatnym, polecam strony Edoo.pl i Supermemo.net. Lekcje odbywają się z udziałem lektora "na żywo". Sam wybierasz sobie nauczyciela i godziny nauki. Otrzymujesz od niego materiały w postaci nagrań wideo i materiałów audio w formacie mp3. Ceny kursu są rożne i głównie zależą od liczby spotkań z lektorem. Nie wiem jak jest w Edoo.pl, ale w Supermemo.net cena 6-miesięcznego kursu z angielskiego, który składa się z 12 spotkań po 25 minut, zapłacisz ok. 500 zł. Za rozszerzony pakiet zapłacisz 1099 zł i masz w nim 24 spotkania po 45 min.

Możesz także wybrać kurs bez lektora. Nauka opiera się głównie na czytaniu tekstów, rozwiązywaniu ćwiczeń gramatycznych i nauki słówek. Sam ustalasz sobie wielkość nowego materiału do przyswojenia. Osobiście nie polecam takiej metody, bo w zasadzie nie wiele się różni od tradycyjnej "książka + ćwiczenia gramatyczne", a zapłacić trzeba. Efekt będzie raczej porównywalny z tradycyjną metodą.

Języka możesz uczyć się w sieci za darmo. Na stronie BBC znajdziesz wiele różnych materiałów do nauki angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i francuskiego (do czytania, pisania, gramatyki, ze słuchu i nauki słówek). 

Dobrze jest połączyć powyższą metodę z konwersacją na żywo z darmowym "native speakerem";) Jak to zrobić? Instalujesz Skypa i wchodzisz na czat międzynarodowy. Pytasz, czy ktoś nie pomógłby ci w nauce języka. Uwierz mi, że zaraz ustawi się kolejka chętnych, zwłaszcza jeśli jesteś słowiańską blond-pięknością;D Włoskich i hiszpańskich nativów będziesz miała na pęczki;)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/6 lat temu
Ja się nauczyłam w stopniu komunikatywnym razem z "Angielski dla każdego" z imp. Kupiłam przez internet, dostałam do domu i mogłam zacząć naukę
/6 lat temu
A w szkole SmokAngielski.pl 12 spotkań po 45 minut kosztuje 450zł, a wszystkie zajęcia prowadzone są przez doradcę językowego, który oprócz nauczania pomaga także w potrzebnych tłumaczeniach, korespondencji, pisaniu dokumentów i wyjaśnia na bieżąco wszystkie zawiłości języka angielskiego.
/6 lat temu
Może i to jest jakiś pomysł, ale ja chyba jestem tradycjonalistką w tej kwestii, bo wybrałabym jednak kurs w dobrej szkole językowej. Sporo słyszałam o tej, o której pisze moja przedmówczyni, może w końcu znajdę czas, zeby się zapisać do nich na kurs.
POKAŻ KOMENTARZE (1)