Czy wiesz jak nauczyć się języków obcych nie wychodząc z domu?

Nauka języka obcego przez internet lub komórkę? To dziś bardzo popularne rozwiązanie. Jeżeli w twojej miejscowości nie ma szkoły językowej a nie chcesz tracić czasu na dojazdy lub należysz do osób, które cenią sobie indywidualny tok nauczania, warto wybrać naukę języka obcego przez internet.
/ 21.09.2010 11:52

Dla chcących uczyć się języka samemu nie polecam tradycyjnej metody "książka + ćwiczenia" czasami płyta, bo z doświadczenia wiem, że jest to mało efektywna nauka. Brakuje interakcji w danym języku i słabo działa na wyobraźnię - co jest kluczowe w nauce języka. W e-learnigu będziesz oczywiście korzystał z książek, ale będzie to tylko pomoc, a nie rzecz najważniejsza.

Jak zacząć? Przede wszystkim musisz mieć łącze internetowe (najlepiej stałe, żeby nie było żadnych niespodzianek podczas lekcji jak to się zdarza w mobilnym internecie). Zainstaluj Skypa i zaopatrz się w kamerkę oraz słuchawki i mikrofonik.

Jeżeli chcesz uczestniczyć w kursie płatnym, polecam strony Edoo.pl i Supermemo.net. Lekcje odbywają się z udziałem lektora "na żywo". Sam wybierasz sobie nauczyciela i godziny nauki. Otrzymujesz od niego materiały w postaci nagrań wideo i materiałów audio w formacie mp3. Ceny kursu są rożne i głównie zależą od liczby spotkań z lektorem. Nie wiem jak jest w Edoo.pl, ale w Supermemo.net cena 6-miesięcznego kursu z angielskiego, który składa się z 12 spotkań po 25 minut, zapłacisz ok. 500 zł. Za rozszerzony pakiet zapłacisz 1099 zł i masz w nim 24 spotkania po 45 min.

Możesz także wybrać kurs bez lektora. Nauka opiera się głównie na czytaniu tekstów, rozwiązywaniu ćwiczeń gramatycznych i nauki słówek. Sam ustalasz sobie wielkość nowego materiału do przyswojenia. Osobiście nie polecam takiej metody, bo w zasadzie nie wiele się różni od tradycyjnej "książka + ćwiczenia gramatyczne", a zapłacić trzeba. Efekt będzie raczej porównywalny z tradycyjną metodą.

Języka możesz uczyć się w sieci za darmo. Na stronie BBC znajdziesz wiele różnych materiałów do nauki angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i francuskiego (do czytania, pisania, gramatyki, ze słuchu i nauki słówek). 

Dobrze jest połączyć powyższą metodę z konwersacją na żywo z darmowym "native speakerem";) Jak to zrobić? Instalujesz Skypa i wchodzisz na czat międzynarodowy. Pytasz, czy ktoś nie pomógłby ci w nauce języka. Uwierz mi, że zaraz ustawi się kolejka chętnych, zwłaszcza jeśli jesteś słowiańską blond-pięknością;D Włoskich i hiszpańskich nativów będziesz miała na pęczki;)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/06.08.2012 11:54
Ja się nauczyłam w stopniu komunikatywnym razem z "Angielski dla każdego" z imp. Kupiłam przez internet, dostałam do domu i mogłam zacząć naukę
/19.04.2012 15:37
A w szkole SmokAngielski.pl 12 spotkań po 45 minut kosztuje 450zł, a wszystkie zajęcia prowadzone są przez doradcę językowego, który oprócz nauczania pomaga także w potrzebnych tłumaczeniach, korespondencji, pisaniu dokumentów i wyjaśnia na bieżąco wszystkie zawiłości języka angielskiego.
/02.01.2012 12:56
Może i to jest jakiś pomysł, ale ja chyba jestem tradycjonalistką w tej kwestii, bo wybrałabym jednak kurs w dobrej szkole językowej. Sporo słyszałam o tej, o której pisze moja przedmówczyni, może w końcu znajdę czas, zeby się zapisać do nich na kurs.
POKAŻ KOMENTARZE (1)