POLECAMY

Czy wiesz jak łatwo uszeregować wyrazy alfabetycznie?

Wszyscy mają z tym problemy. Ja znalazłem sposób, który skutecznie ułatwia szeregowanie wyrazów w kolejności alfabetycznej. Oto mój sposób.
Czy wiesz jak łatwo uszeregować wyrazy alfabetycznie? fot. Czy.wieszjak.pl

Aby w łatwy sposób uszeregować wyrazy w kolejności alfabetycznej, potrzebna jest znajomość matematyki. Co ma wspólnego matematyka z alfabetem? Kolejność liter nigdy się nie zmienia, więc można im przypisać liczby odpowiadające położeniu ich w alfabecie. Jeżeli zapytam ciebie jaką liczbę/ cyfrę przypiszesz literze A odpowiesz 1 ale jeżeli zapytam o literę H to zaczniesz liczyć na malcach która to z kolei litera. Zanim to sprawdzisz minie około 2 sekund.

Może to i mało ale biorąc pod uwagę dużą ilość wyrazów jakie musisz ułożyć w kolejności to 2 sekundy na zastanowienie się, zamienią się w kilka minut. Zrób sobie ściągę z literami i liczbami im podporządkowanymi a układanie wyrazów w kolejności alfabetycznej stanie się banalnie proste i o wiele krótsze niż dotychczas.

Dla czego tak się dzieje? Położenie liczb na osi liczbowej jest nam łatwiejsze do zwizualizowania niż położenie liter w alfabecie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
szkolny szkoła szkółka szkolić szkolenie
/6 lat temu
świetne na prawdę działa!!! super sposób!!! :))