POLECAMY

Imiona dla dziewczynek

Marlena

Imię o niejasnej etymologii. Według jednych źródeł powstało poprzez połączenie imion Maria oraz Magdalena (w ten właśnie sposób stworzyła swój pseudonim artystyczny aktorka Marlena Dietrich, która w rzeczywistości nazywała się Maria Magdalena Dietrich von Losch).

Opis:imię o niejasnej etymologii. Według jednych źródeł powstało poprzez połączenie imion Maria oraz Magdalena (w ten właśnie sposób stworzyła swój pseudonim artystyczny aktorka Marlena Dietrich, która w rzeczywistości nazywała się Maria Magdalena Dietrich von Losch). Inne źródła podają, że imię to zostało wymyślone jako połączenie nazwisk Marksa i Lenina (tak tłumaczono je w ZSRR, na wzór np. imienia Wiłor - powstałego od pierwszych liter słów: Wielikaja Intiernacionalnaja Lieninskaja Oktiabrskaja Riewolucja).
Zdrobnienia:Marlenka, Marlenia, Maria, Lena, Lenka
Charakterystyka:pomysłowa i skuteczna w działaniu. Nie cierpi monotonii, toteż stale prowokuje jakieś zmiany w swoim życiu. Uwielbia niespodzianki oraz zaskakujące zwroty akcji. Osoba, na którą zwróci swoją uwagę, czuje się wyróżniona.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:1
Szczęśliwy kamień:szafir
Szczęśliwy kolor:niebieski
Imieniny obchodzi:23.10