POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Wawrzyniec

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słowa wawrzyn ("laur, wieniec") i jest polskim odpowiednikiem łacińskiego imienia Laurenty oraz Laurencjusz (laurus).

Opis:imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słowa wawrzyn ("laur, wieniec") i jest polskim odpowiednikiem łacińskiego imienia Laurenty oraz Laurencjusz (laurus).
Zdrobnienia:Wawrzynek, Wawrzek, Wawrzyk, Wawek, Wawo
Charakterystyka:wyjątkowo odporny psychicznie na stres. To, co innych doprowadziłoby na skraj załamania nerwowego, u niego wywołuje najwyżej irytację. Nigdy się nie poddaje, gdyż zawsze wierzy w swoje końcowe zwycięstwo.
Patroni i święta:21 VII (św. Wawrzyniec z Werony), 10 VIII (św. Wawrzyniec, męczennik), 21/22 VII i 5 IX (św. Wawrzyniec Jusinian), 27 IX (bł. Wawrzyniec Ruiz) oraz inni
Szczęśliwa liczba:3
Szczęśliwy kamień:topaz
Szczęśliwy kolor:złoty
Imieniny obchodzi:14.11