POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Walerian

Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przydomka Valerius i oznacza "ten, który jest z rzymskiego rodu Waleriuszów".

Opis:imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przydomka Valerius i oznacza "ten, który jest z rzymskiego rodu Waleriuszów". Ewentualnie dawne określenie mieszkańca hiszpańskiego miasta Valeria. Być może imię to pochodzi również od słowa valens ("zdrowy, silny, mocny").
Zdrobnienia:Walerianek, Walerek, Walek, Waluś
Charakterystyka:elegancji i nieco staroświecki. Ogromną wagę przywiązuje do starannego wykształcenia oraz dobrych manier. Z reguły ma dar opowiadania i ładnie się wysławia. W kobiecie poszukuje przede wszystkim wdzięku.
Patroni i święta:14 IV (św. Walerian z Rzymu), 27 XI (św. Walerian, biskup Akwilei), 15 XII (św. Walerian, biskup Abbenzy)
Szczęśliwa liczba:2
Szczęśliwy kamień:Tygrysie Oko
Szczęśliwy kolor:złocisty
Imieniny obchodzi:27.11