POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Sylwester

Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa silvestris / silvester, które oznacza: "człowiek żyjący w lesie", "dziki", "należący do lasu".

Opis:imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa silvestris / silvester, które oznacza: "człowiek żyjący w lesie", "dziki", "należący do lasu". Być może pierwotnie określano nim uciekinierów, którzy długie lata ukrywali się w lesie, pustelników, mieszkańców leśnych wiosek albo grasujących po lasach zbójników. Staropolskim odpowiednikiem jest imię Lasota.
Zdrobnienia:Sylwek, Sylwuś, Sylwik
Charakterystyka:błyskotliwy oraz przekorny. Potrafi odgrywać wiele ról i nigdy do końca nie wiadomo, kiedy naprawdę jest sobą. Jeśli kogoś bardzo lubi, niemiłosiernie mu dokucza - ot tak, z czystej sympatii. Umie być czarujący, toteż ludzie wiele mu wybaczają.
Patroni i święta:31 XII (św. Sylwester I, papież)
Szczęśliwa liczba:2
Szczęśliwy kamień:gagat
Szczęśliwy kolor:brunatny
Imieniny obchodzi:26.11