POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Stanisław

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: stani- ("stać, stać się, stawać") albo stan- ("stan") oraz -sław ("sława, chwała").

Opis:imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się ze złożenia członów: stani- ("stać, stać się, stawać") albo stan- ("stan") oraz -sław ("sława, chwała"). Może więc oznaczać: "ten, który stanie się sławny" lub "ten, który jest sławą (chwałą) swego stanu (rodu)", ewentualnie "ten, który jest sławny ze względu na swój stan /np. posiadania/".
Zdrobnienia:Stanisławek, Staszek, Staś, Stan
Charakterystyka:energiczny i dobrze zorganizowany. Lubi mieć posłuch wśród ludzi. Cieszy się, gdy ktoś korzysta z jego rad, natomiast sam nie dopuszcza, aby wtrącano się w jego życie. Lubi lekką pracę fizyczną na świeżym powietrzu.
Patroni i święta:8 V (św. Stanisław ze Szczepanowa), 18 IX (św. Stanisław Kostka)
Szczęśliwa liczba:1
Szczęśliwy kamień:kwarc różowy
Szczęśliwy kolor:różowy
Imieniny obchodzi:11.04