POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Robert

Imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od dawnego imienia Hrodebert, złożonego z członów: hrod ("sława, chwała") oraz beraht ("błyszczący, jaśniejący").

Opis:imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od dawnego imienia Hrodebert, złożonego z członów: hrod ("sława, chwała") oraz beraht ("błyszczący, jaśniejący"). Oznacza więc: "ten, który jest sławny", "ten, który świeci chwałą" (według innych źródeł: "ten, który oświeca noce").
Zdrobnienia:Robercik, Robcio, Robuś, Robik
Charakterystyka:obrotny oraz pomysłowy. Lubi dominować nad otoczeniem i mieć świadomość, że jest dla ludzi autorytetem. W zderzeniu z innym silnym charakterem wybucha albo staje się demonstracyjnie arogancki. Potrafi dbać o swoją rodzinę.
Patroni i święta:17 IV (św. Robert, założyciel zakonu cystersów), 17 IX (św. Robert Bellarmino, biskup, Doktor Kościoła)
Szczęśliwa liczba:6
Szczęśliwy kamień:rubin
Szczęśliwy kolor:malinowy
Imieniny obchodzi:21.02