POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Rafał

Imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa Rapha`el, które składa się z dwóch członów: rofe ("uzdrowiciel, lekarz") oraz przyrostka -el ("Pan, Bóg").

Opis:imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa Rapha`el, które składa się z dwóch członów: rofe ("uzdrowiciel, lekarz") oraz przyrostka -el ("Pan, Bóg"). Oznacza więc: "Bóg uzdrowi" albo "Uleczony przez Boga". Polska wersja imienia Rafael (imię jednego z aniołów w Starym Testamencie).
Zdrobnienia:Rafałek, Rafik, Rafuś
Charakterystyka:wytrwały oraz zaangażowany. Jeśli poświęci się jakiejś pracy, to już całą głową i sercem. Ma wiele mądrości życiowej, dzięki czemu potrafi być bardzo tolerancyjny wobec ludzi. W starszym wieku często staje się autorytetem moralnym.
Patroni i święta:29 IX (Archanioł Rafał), 20 XI (św. Rafał Kalinowski), 2 XII (bł. Rafał Chyliński)
Szczęśliwa liczba:2
Szczęśliwy kamień:agat
Szczęśliwy kolor:niebieski
Imieniny obchodzi:24.10