POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Oliwier

Imię o niejasnej etymologii. Według jednej teorii jest pochodzenia normandzkiego i wywodzi się od zniekształconego słowa Alfihar, które oznacza "armia elfów".

Opis:imię o niejasnej etymologii. Według jednej teorii jest pochodzenia normandzkiego i wywodzi się od zniekształconego słowa Alfihar, które oznacza "armia elfów". Inne źródła podają, iż pochodzi z języka łacińskiego od słowa oliva, oznaczającego "drzewo oliwne". Określałoby wówczas osobę, która hoduje oliwki albo człowieka miłującego pokój (gałązka oliwna jest międzynarodowym symbolem pokoju). Oboczny wariant tego imienia: Oliwer. Zapożyczony z Zachodu zapis Olivier uzyskał negatywną opinię Rady Języka Polskiego. Najczęstsze zdrobnienia: Oliwierek, Oliwek, Oli, Oluś
Zdrobnienia:lojalny i sprawiedliwy. Posiada wręcz intuicyjne wyczucie, jak postępować przyzwoicie. Nigdy nie zgadza się na udział w podejrzanych interesach ani na robienie komuś głupich kawałów. Budzi dużą sympatię otoczenia.
Charakterystyka:11 VII (św. Olivier Plunkett)
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:1
Szczęśliwy kamień:turmalin
Szczęśliwy kolor:granatowy
Imieniny obchodzi:29.05