POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Lech

Imię pochodzenia słowiańskiego o niepewnej etymologii. Niektórzy badacze wywodzą je od słowa lstiti / lścić, co dawniej oznaczało "działać chytrze, podstępnie, sprytnym sposobem, oszukiwać".

Opis:imię pochodzenia słowiańskiego o niepewnej etymologii. Niektórzy badacze wywodzą je od słowa lstiti / lścić, co dawniej oznaczało "działać chytrze, podstępnie, sprytnym sposobem, oszukiwać". Być może formą wyjściową było imię Leszek, które oznacza: "sprytny, umiejący zwieść innych". Inna teoria wskazuje na pochodzenie tego imienia od słowa Lechici, jakim dawniej określano Polaków.
Zdrobnienia:Leszek, Lesio, Leś, Lesiu
Charakterystyka:silny oraz władczy. Sam jest dla siebie autorytetem. Zapatrzony w swój geniusz często nie dostrzega, że inni także mogą mieć rację. Gdy chce, potrafi być bardzo ciepły i serdeczny, ale na jego wyrozumiałość nie ma co liczyć.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:1
Szczęśliwy kamień:karneol
Szczęśliwy kolor:czerwony
Imieniny obchodzi:12.08