POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Krzysztof

Imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa Christophoros, które powstało z połączenia słów: Christos ("Chrystus") oraz phero ("nieść, przynosić").

Opis:imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa Christophoros, które powstało z połączenia słów: Christos ("Chrystus") oraz phero ("nieść, przynosić"). Oznacza więc: "przynoszący Chrystusa" lub "noszący (w sobie) Chrystusa". We wczesnym okresie chrześcijaństwa na terenie Grecji imieniem tym określano zwykle człowieka nawróconego albo nawracającego innych.
Zdrobnienia:Krzysiek, Krzyś, Krzysiu, Krzych, Krzychu
Charakterystyka:pracowity i wytrwały. Z reguły dość silny fizycznie oraz wytrzymały na warunki zewnętrzne. Uparcie dąży do celu. Lubi uprawiać sport, a także podróżować. Chętny do pomocy innym, ale w rozsądnych granicach.
Patroni i święta:25 VII (św. Krzysztof, męczennik), 31 X (św. Krzysztof, kapłan)
Szczęśliwa liczba:4
Szczęśliwy kamień:jaspis
Szczęśliwy kolor:brązowy
Imieniny obchodzi:31.10