POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Kastor

Imię mitologiczne. W mitologii greckiej bracia Dioskurowie ("synowie Zeusa"): Kastor i Polideukes, brali udział w wyprawie Argonautów.

Opis:imię mitologiczne. W mitologii greckiej bracia Dioskurowie ("synowie Zeusa"): Kastor i Polideukes, brali udział w wyprawie Argonautów. Nie chcieli rozstać się nawet po śmierci, więc Zeus zamienił ich w gwiazdozbiór Bliźniąt. W mitologii rzymskiej bracia Kastor i Polluks (zlatynizowane imiona Dioskurów) pomogli Rzymianom w bitwie pod Regillus, pojawiając się nagle jako dwaj młodzieńcy na białych rumakach. Zostali patronami jazdy rzymskiej oraz żeglarzy. Kastor to po grecku "bóbr".
Zdrobnienia:Kastorek, Kastek, Kastuś, Kas
Charakterystyka:bystry i sprytny. Posiada tzw. życiową mądrość, dzięki której zawsze wywinie się z opresji i odsunie od siebie kłopoty. Umie zawierać przyjaźnie z odpowiednimi osobami, zapewniając sobie ich poparcie oraz ochronę. Potrafi okazać swą wdzięczność.
Patroni i święta:28 III (św. Kastor, męczennik), 25 IX (św. Kastor, biskup Apt)
Szczęśliwa liczba:3
Szczęśliwy kamień:hematyt
Szczęśliwy kolor:czarny
Imieniny obchodzi:13.02