POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Jurand

Imię o podwójnej etymologii. Może być pochodzenia germańskiego i powstało w wyniku pomyłki - błędnego odczytania średniowiecznych zapisów znanego w Polsce imienia Jarand, które z kolei jest formą imienia Arnold.

Opis:imię o podwójnej etymologii. Może być pochodzenia germańskiego i powstało w wyniku pomyłki - błędnego odczytania średniowiecznych zapisów znanego w Polsce imienia Jarand, które z kolei jest formą imienia Arnold. Inna hipoteza podaje, iż wywodzi się z języka łacińskiego od słów ius iurandum (przysięga). Oznaczałoby wówczas: "ten, na którego przysiędze można polegać".
Zdrobnienia:Jurandek, Juraś, Jurek
Charakterystyka:uparty i samowystarczalny. Nigdy nikogo nie prosi o pomoc ani nigdy nikomu nie opowiada o własnych kłopotach. Sam rozwiązuje wszystkie swoje problemy. Ewentualną propozycję pomocy traktuje jak wtrącanie się w jego sprawy.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:5
Szczęśliwy kamień:diament
Szczęśliwy kolor:beżowy
Imieniny obchodzi:06.05