POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Jarosław

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słów: jary ("mocny, silny, krzepki", jak również "gorący, gniewny, srogi") oraz sław (" sława, chwała").

Opis:imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od słów: jary ("mocny, silny, krzepki", jak również "gorący, gniewny, srogi") oraz sław (" sława, chwała"). Mogło więc oznaczać: "ten, który ma silną, mocną sławę", ale też "ten, który słynie z siły i srogości", "zapalczywy". W okresie przedchrześcijańskim słowo jary znaczyło także święty (np. słowiański bóg Jaryła). Zatem w okresie przed chrztem Polski imię Jarosław było tożsame z imieniem ¦więtosław. W okresie chrystianizacji dla "pogańskiego" z brzmienia Jarosława wymyślono jego grecko-łaciński odpowiednik: Hieronim.
Zdrobnienia:Jarek, Jaruś, Jareczek
Charakterystyka:skryty i nieufny. Surowo ocenia innych, za to wobec siebie często stosuje taryfę ulgową. Uważa, że stworzony jest do wyższych celów i od życia należy mu się więcej niż pozostałym ludziom. Ma wspaniałe poczucie humoru, ale rzadko się z nim ujawnia.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:6
Szczęśliwy kamień:nefryt
Szczęśliwy kolor:niebieski
Imieniny obchodzi:21.01