POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Ignacy

Imię o niepewnej etymologii. Według jednych badaczy wywodzi się od łacińskiego wyrazu ignis ("ogień") i oznaczałoby mężczyznę o płomiennym sercu.

Opis:imię o niepewnej etymologii. Według jednych badaczy wywodzi się od łacińskiego wyrazu ignis ("ogień") i oznaczałoby mężczyznę o płomiennym sercu. Inne źródła podają, iż pochodzi od nazwy łacińskiego rodu Egnacjuszów (Egnatii), którzy podobno pochodzili z adriatyckiego portu Egnacji. Istnieją także hipotezy o etruskim rodowodzie tego imienia.
Zdrobnienia:Ignacek, Ignaś, Igo
Charakterystyka:ciepły i serdeczny. Ma rzadki dar szybkiego budzenia przyjaznych uczuć. Doskonale zna moc swojego uroku osobistego i czasem wykorzystuje go do realizacji własnych celów. Kocha dom, ale z reguły wszędzie czuje się dobrze.
Patroni i święta:11 V (św. Ignacy z Cagliari), 31 VII (św. Ignacy Loyola), 1 II, 17 X (św. Ignacy Antiocheński)
Szczęśliwa liczba:5
Szczęśliwy kamień:opal
Szczęśliwy kolor:grafitowy
Imieniny obchodzi:01.02