POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Gustaw

Imię o niejasnej etymologii. Być może pochodzi z języka germańskiego i wywodzi się od słów: gund ("walka") oraz stab ("buława, laska").

Opis:imię o niejasnej etymologii. Być może pochodzi z języka germańskiego i wywodzi się od słów: gund ("walka") oraz stab ("buława, laska"). Oznaczałoby więc: "ten, który podczas walki dzierży buławę" (czyli osoba sprawująca władzę w czasie wojny). Według innej interpretacji imię to oznacza: "podpora Gotów". Być może wyrażało także życzenie rodziców, aby chłopiec nazwany tym imieniem doszedł do wysokich godności.
Zdrobnienia:Gustawek, Gustek, Gutek, Gucio
Charakterystyka:łagodny i wyrozumiały. Na ludzkie słabości potrafi patrzeć przez palce. Jako szef ma zwykle ogromny autorytet zarówno ze względu na swoje kompetencje, jak i tolerancyjny charakter. Jest bardzo czuły na punkcie sprawiedliwości.
Patroni i święta:10 III (św. Gustaw Szwedzki)
Szczęśliwa liczba:1
Szczęśliwy kamień:chalcedon
Szczęśliwy kolor:szmaragdowy
Imieniny obchodzi:02.07