POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Gaweł

Imię o niepewnej etymologii. Może wywodzić się z języka łacińskiego od słowa Gallu, oznaczającego "Galijczyk", "mieszkaniec Galii" albo gallus - "kogut" (w znaczeniu: zadziorny jak kogut).

Opis:imię o niepewnej etymologii. Może wywodzić się z języka łacińskiego od słowa Gallu, oznaczającego "Galijczyk", "mieszkaniec Galii" albo gallus - "kogut" (w znaczeniu: zadziorny jak kogut). Możliwe jest także pochodzenie z języka celtyckiego, od słowa Galleh (także "Galijczyk", w znaczeniu: ghas-los: "przybysz", "obcy").
Zdrobnienia:Gawełek, Gaw, Gawik, Gawuś, Gawek
Charakterystyka:trudny i nieprzewidywalny. Nie wiadomo, co myśli i czuje, gdyż nikomu się nie zwierza. Często jest tak zamyślony, że sprawia wrażenie nieobecnego. Posiada ścisły, analityczny umysł oraz doskonałą pamięć.
Patroni i święta:1 VI (św. Gaweł /Gallus/, biskup Clermont), 16 X (św. Gaweł /Gall/, pustelnik)
Szczęśliwa liczba:3
Szczęśliwy kamień:chalcedon
Szczęśliwy kolor:pomarańczowy
Imieniny obchodzi:16.10