POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Ewaryst

Imię o niejasnej etymologii. Według jednej teorii wywodzi się od hebrajskiego słowa hajja / hawwa ("dająca życie", "wzięta od męża") i stanowi męski odpowiednik imienia Ewa.

Opis:imię o niejasnej etymologii. Według jednej teorii wywodzi się od hebrajskiego słowa hajja / hawwa ("dająca życie", "wzięta od męża") i stanowi męski odpowiednik imienia Ewa. Inne źródła podają, iż imię to pochodzi z języka greckiego i oznacza: "miły, przyjemny, porządny". Bardzo rzadko spotykana forma żeńska: Ewarysta.
Zdrobnienia:Ewarystek, Ewar, Warek
Charakterystyka:koleżeński i pogodny. Chętnie uczestniczy we wszelkich spotkaniach towarzyskich. Potrafi rozbawić znajomych dobrze opowiedzianym żartem. W pracy pomysłowy i zaangażowany, choć czasem zdarza mu się o czymś zapomnieć.
Patroni i święta:26 X (św. Ewaryst, papież)
Szczęśliwa liczba:3
Szczęśliwy kamień:piasek pustyni
Szczęśliwy kolor:beżowy
Imieniny obchodzi:26.10