POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Cezary

Imię pochodzenia łacińskiego o nieustalonej do końca etymologii. Istnieją dwie teorie jego pochodzenia: od rzeczownika caesaries (w znaczeniu: "bujne włosy, czupryna, kędzierzawy") albo od czasownika caesere / caedere ("ciąć, wycinać" - patrz też wyjaśnienie, dotyczące imienia Cezar).

Opis:imię pochodzenia łacińskiego o nieustalonej do końca etymologii. Istnieją dwie teorie jego pochodzenia: od rzeczownika caesaries (w znaczeniu: "bujne włosy, czupryna, kędzierzawy") albo od czasownika caesere / caedere ("ciąć, wycinać" - patrz też wyjaśnienie, dotyczące imienia Cezar). Imię to jest późniejszą formą imienia Cezar i pojawiło się w Polsce w XV wieku.
Zdrobnienia:Cezarek, Czarek, Czaruś
Charakterystyka:ambitny i przedsiębiorczy. Potrafi wiele poświęcić, aby zdobyć władzę oraz szacunek u ludzi, jednak jego działania nie zawsze odbierane są pozytywnie. Czasem nie umie "mierzyć siły na zamiary".
Patroni i święta:25 II (św. Cezary z Nazjanzu), 27 VIII (św. Cezary z Arles)
Szczęśliwa liczba:6
Szczęśliwy kamień:aleksandryt
Szczęśliwy kolor:purpurowy
Imieniny obchodzi:25.02