POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Cezar

Imię pochodzenia łacińskiego o nieustalonej do końca etymologii. Najbardziej popularna teoria głosi, iż powstało od słowa caesere / caedere, co oznacza: "ciąć, wycinać".

Opis:imię pochodzenia łacińskiego o nieustalonej do końca etymologii. Najbardziej popularna teoria głosi, iż powstało od słowa caesere / caedere, co oznacza: "ciąć, wycinać". W ten właśnie sposób, "wycięty z łona matki", miał przyjść na świat późniejszy imperator Rzymu - Juliusz Cezar (a więc otrzymał przydomek Caesarius, związany z rodzajem porodu; stąd właśnie medyczne określenie: cesarskie cięcie). Wkrótce imię to stało się tytułem kolejnych władców Imperium Rzymskiego. W Polsce tytuł cezar uległ spolonizowaniu na cesarz, a w Rosji na car. Imię Cezar na ziemiach polskich poświadczone jest już w roku 1399.
Zdrobnienia:Cezarek, Czarek, Czaruś
Charakterystyka:ambitny, pracowity i wymagający. Potrafi wiele poświęcić, aby zdobyć władzę oraz szacunek u ludzi. Ma śmiałe, dalekosiężne plany, które wytrwale realizuje. Doskonały organizator pracy dla siebie i innych.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:8
Szczęśliwy kamień:diament
Szczęśliwy kolor:purpurowy
Imieniny obchodzi:15.05