POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Borys

Imię o niejasnej etymologii. Najprawdopodobniej jest pochodzenia słowiańskiego i powstało z imienia Borysław, które oznaczało: "waleczny oraz sławny".

Opis:imię o niejasnej etymologii. Najprawdopodobniej jest pochodzenia słowiańskiego i powstało z imienia Borysław, które oznaczało: "waleczny oraz sławny". Inne źródła podają, iż imię to pochodzi z języka protobułgarskiego. Przynieśli je z Azji wraz ze swą kulturą Bułgarzy i oznaczało: "wilk, pantera". Istnieje także mongolskie tłumaczenie tego imienia: "mały, niski, biedny".
Zdrobnienia:Borysek, Boria, Borka
Charakterystyka:ambitny i niezależny. Posiada duże poczucie własnej wartości. Bardzo niechętnie podporządkowuje się poleceniem i rozkazom. Na ogół życzliwie nastawiony do ludzi, czasem ocenia ich zbyt pochopnie.
Patroni i święta:2 V, 24 VII, 5 IX (św. Borys, książę kijowski)
Szczęśliwa liczba:7
Szczęśliwy kamień:jaspis
Szczęśliwy kolor:brązowy
Imieniny obchodzi:24.07