POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Bogdan

Imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od wyrazów Bog / Bóg oraz dan (czyli "dany").

Opis:imię pochodzenia słowiańskiego. Wywodzi się od wyrazów Bog / Bóg oraz dan (czyli "dany"). Oznacza więc: "dany przez Boga" lub "oddany Bogu". Jest to jedno z niewielu słowiańskich imion z nietypowym elementem -dan, toteż niektóre źródła podają, iż zostało ono przejęte przez Słowian od irańskich Scytów, gdzie istniało imię Bagadata, mające to samo znaczenie. Forma oboczna tego imienia: Bohdan (pojawiła się w językach ruskich w XIV wieku ze względu na wschodniosłowiańskie przejście głoski g w h, np. Rosjanie nie mówią Hitler, lecz Gitler).
Zdrobnienia:Bogdanek, Boguś, Bodek, Bodzio
Charakterystyka:lubi wygodne życie bez nadmiaru obowiązków. Odpowiedzialna praca bardzo go męczy, ale wszystkie zadania stara się wykonywać rzetelnie. Najlepiej odpoczywa przy lekturze oraz lekkiej pracy fizycznej.
Patroni i święta:
Szczęśliwa liczba:7
Szczęśliwy kamień:turmalin
Szczęśliwy kolor:łososiowy
Imieniny obchodzi:17.07