POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Beniamin

Imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa Ben-jamin, które oznacza: "syn południa" lub "syn z prawej strony" (w języku hebrajskim północ jest utożsamiana z lewą, a południe z prawą stroną).

Opis:imię pochodzenia semickiego. Wywodzi się od hebrajskiego słowa Ben-jamin, które oznacza: "syn południa" lub "syn z prawej strony" (w języku hebrajskim północ jest utożsamiana z lewą, a południe z prawą stroną). W księdze Genesis ludzie noszący to imię nazywani są "synami dobrej fortuny", gdyż w starożytnym Izraelu prawa strona była uważana za szczęśliwą. Imię to jest także synonimem słowa najmłodszy lub ostatni, ponieważ w Biblii Beniamin był ostatnim - najmłodszym i ukochanym - dzieckiem Jakuba (stąd: beniaminek = ulubieniec, pupilek).
Zdrobnienia:Beniaminek, Benek, Benio, Benuś
Charakterystyka:dobry mówca i nierzadko ekscentryk. Budzi sprzeczne uczucia wśród ludzi. Dla jednych jest godnym do naśladowania wzorem, dla innych okazem dziwaka. Gdy trzeba, potrafi być cierpliwy i trzymać nerwy na wodzy.
Patroni i święta:31 III (św. Beniamin)
Szczęśliwa liczba:4
Szczęśliwy kamień:kwarc dymny
Szczęśliwy kolor:grafitowy
Imieniny obchodzi:19.12