POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

Baltazar

Imię pochodzenia babilońskiego, przejęte później przez języki semickie w postaci Beltszassar. Pochodzi od słowa Bal / Baal, które było przydomkiem bogów w mitologii babilońsko-asyryjskiej.

Opis:imię pochodzenia babilońskiego, przejęte później przez języki semickie w postaci Beltszassar. Pochodzi od słowa Bal / Baal, które było przydomkiem bogów w mitologii babilońsko-asyryjskiej. Oznacza: "niech Bal zachowa jego życie" albo "niech Bal chroni króla". Imię Baltazar przypisywane jest jednemu z trzech mędrców (królów, magów) z Nowego Testamentu.
Zdrobnienia:Baltazarek, Baltek, Baltuś
Charakterystyka:pewny siebie i niezbyt skłonny do kompromisów. W każdej dyskusji chciałby mieć "ostatnie słowo". Potrafi jednak zmienić swoje zdanie, jeśli usłyszy poważne, logiczne argumenty. Nie umie przepraszać.
Patroni i święta:6 I (św. Baltazar)
Szczęśliwa liczba:9
Szczęśliwy kamień:sodalit
Szczęśliwy kolor:czerwony
Imieniny obchodzi:06.01