POLECAMY

Imiona dla chłopców

Idealne imię dla chłopca powinno ładnie brzmieć i wywoływać pozytywne skojarzenia. Jesteś właśnie przed wyborem imienia dla syna? Koniecznie zajrzyj do naszej wielkiej księgi imion dla chłopców. Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych, oryginalnych i klasycznych propozycji. Zobacz koniecznie!

August

Imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika augustus, nadanego jako przydomek cesarzowi Oktawianowi przez Senat rzymski i oznaczającego "dostojny, boski, majestatyczny, poświęcony, czcigodny, pomyślny, wzniosły".

Opis:imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika augustus, nadanego jako przydomek cesarzowi Oktawianowi przez Senat rzymski i oznaczającego "dostojny, boski, majestatyczny, poświęcony, czcigodny, pomyślny, wzniosły".
Zdrobnienia:Augustek, Gucio, Gutek, Gustek
Charakterystyka:bardzo ambitny i twórczy. W pracy daje tak dużo z siebie, że dla rodziny niewiele już zostaje. Nie potrafi oszczędzać pieniędzy i zawsze przydałoby mu się ich więcej. Bywa uzdolniony artystycznie, ale rzadko z tego korzysta.
Patroni i święta:28/29 II (św. August Chapdelaine), 22 III (bł. Ks August von Galen), 8 IV (bł. August Czartoryski), 7 V (św. August z Nikodemii), 1 IX (św. August z Kampanii), 31 X (św. August, pustelnik)
Szczęśliwa liczba:8
Szczęśliwy kamień:piasek pustyni
Szczęśliwy kolor:ecru
Imieniny obchodzi:31.10